Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geronomika. „Vičiūnų“ eksportas išaugo 20 proc.

Pavadinimas
Pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Vičiūnų“ įmonių grupei priklausančios UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, vienos didžiausių Lietuvoje bendrovės gaminančios ir prekiaujančios surimi produkcija, eksportas į Europos šalis š.m. sausio-vasario mėn. išaugo 20 proc.

„Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininko Visvaldo Matijošaičio teigimu, eksporto augimas siejamas su praėjusių metų paskutinį ketvirtį pradėtu vykdyti pardavimo strategijos pertvarkymu, kuriuo buvo siekiama sumažinti galimas ekonominio nuosmukio pasekmes bendrovės surimi produktų eksportui.

„Siekiant ne tik stabilizuoti, bet ir didinti produkcijos eksporto apimtis, buvo atlikti tam tikri produktų krepšelio paketimai bei peržiūrėtos ir dabartinei ekonominei situacijai pritaikytos bendrovės pardavimo strategijos, o rezultatai parodė, jog veiklą vykdome teisinga kryptimi“, - sako V. Matijošaitis.

Anot jo, pardavimų augimui įtakos turėjo ne tik bendrovės veiklos pokyčiai, bet ir procesai šalies bei užsienio rinkose.

„Toks augimo rezultatas yra pasiektas įmonės administracijos, darbininkų ir profsąjungos bendrų pastangų dėka. Tačiau reikia pripažinti, kad įmonės pardavimus taip pat įtakoja ir tam tikti išorės aplinkos faktoriai“, - sako V. Matijošaitis.

Jo teigimu, bendrovės produkcijos eksporto apimtys ir toliau auga – š.m. vasario mėn. buvo eksportuota 6 proc. daugiau produkcijos nei sausį, o kovo mėn. planuojamas 20 proc. eksporto augimas.

„Sieksime išlaikyti nuoseklią eksporto augimo tendenciją bei pasiekti planuotas pardavimų apimtis, o taip pat neatmetame galimybės, jog jos bus viršytos“, -  teigia „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas.

1994 m. įkurta, „Vičiūnų“ įmonių grupei priklausanti, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ yra viena didžiausių surimi (krabų lazdelės, krabų mėsa, baitai, čanksai, krabų žnyplės ir kt.) produkcijos gamintojų ir eksportuotojų Lietuvoje. 85 proc. įmonės pagamintos produkcijos eksportuojama į Vakarų ir Centrinės Europos šalis. Įmonėje dirba 1450 darbuotojų.

Lietuvoje veikiančios „Vičiūnų“ grupės įmonės į LR biudžetą 2008 m. sumokėjo beveik 80 mln. litų mokesčių.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką