Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Go Planet Travel“ keleiviai užsienyje laikomi įkaitais: už bendrovės skolas kai kurie viešbučiai neatiduoda jų pasų

Antalija
B. Tilmantaitės nuotr. / Antalija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nemokios „Go Planet Travel“ klientai kai kuriuose viešbučiuose laikomi įkaitais – bendrovė turi tokių įsiskolinimų viešbučiams, kad jie neatiduoda keleiviams jų pasų. Užsienyje įstrigusius turistus greičiausiai apgyvendins „Novaturas“.

Valstybinio turizmo departamento (VTD) direktorė Raimonda Balnienė penktadienį po susitikimo su „Go Planet Travel“ atstovais ir draudimo kompanija „Compensa Vienna Insurance Group“ sunkiai rinko žodžius – ji 15min.lt pasakojo negalinti patikėti tuo, ką su savo keleiviais išdarinėja „Go Planet Travel“.

„Trūksta žodžių. Tai yra jaunas žmogus, trečią dieną dirbantis direktoriumi. Aš negaliu komentuoti, aš neturiu žodžių, jų toks elgesys...“ – 15min.lt sakė R.Balnienė.

Į posėdį VTD buvo atvykęs naujas, vos tris dienas dirbantis „Go Planet Travel“ direktorius. Anksčiau įmonei vadovavo Vidmantas Stonys.

„Ak Bars Aero“ nuotr./Valstybinio turizmo departamento direktore Raimonda Balnienė
„Ak Bars Aero“ nuotr./Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė

Į Kretą nuskridę poilsiautojai penktadienio naktį bus parvežti atgal, nes „Go Planet Travel“ nesumokėjo už viešbučius Kretoje.

„Graikijoje situacija tokia, kad šiuo metu lėktuvas išskrenda tuščias, be naujų turistų, ir lauks tol, kol surinks visus turistus ir atveš“, – sakė R.Balnienė.

Turistus iš Kretos parveš „Grand Cru Airlines“ – bendrovė, už 4 mln. Lt siekiančias skolas nutraukusi sutartį su „Go Planet Travel“.

Pasak R.Balnienės, kai kurie viešbučiai neatiduoda keleiviams jų pasų.

„Yra problema, kad kai kurie viešbučiai laiko pasus, neišleidžia turistų. Bet bendradarbiaujam su „Novaturu“, jie turi atstovų, ir ambasadomis. Jeigu reikės, ir į policiją kreipsimės. Pasirodo, problemų jie turėjo jau prieš savaitę – nesumokėjo savo partneriams. Jie išskrido su žmonėmis, žmonės ten atsidūrė įkaitais“, – sakė R.Balnienė.

Lietuva prašė paleisti turistus, tačiau pusdienio derybos buvo nesėkmingos.

Lietuva prašė paleisti turistus, tačiau pusdienio derybos buvo nesėkmingos.

„Mes visais būdais bandėme, ir jų prašėme, ir siūlėme jiems garantinius raštus, kad pavedimus darysim iš draudimo, kad jie šituos žmones gelbėtų, priimtų savaitei, bet yra daug skolų, o mes galim padengti tik šios dienos žmonių skolas pagal draudimą. Nepavyko derybos“, – sakė R.Balnienė.

Pasak jos,  į Antaliją penktadienio rytą nuskridę 147 turistai turės praleisti ten savaitę. 

„Go Planet Travel“ neturi jokio atstovo Turkijoje, ir nėra žmonių, kas pasirūpintų turistais. Yra tik vienintelė garbės konsulė Mine Okudur. Ji rūpinsis tais žmonėmis, apgyvendins savaitei. Kiek galės, bendradarbiaus su „Novaturu“. Bėda ta, kad kol vyko derybos, dalis žmonių išvažinėjo į viešbučius, visokių problemų turi. Mes juos tikrai parvešim“, – sakė R.Balnienė.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką