Pirmadienis
2015.03.30
@Jurgita Lapienytė Retai gražus lietuviškas filmas, o ir erotikos daugiau nei "50 Shades of Grey". Rekomenduoju Sangailės vasarą #15min t.co/q5WzLKN..
@Audrius Ožalas Leos Caraxas kalba nedaug, linkęs viską palikti filmams. Susitikimas po "Šventųjų motorų". #kinopavasaris #15minlt t.co/CNTYiC0..
@V.Grigaliūnaitė Tai vertas ar ne Valdemaras Tomaševskis Vilniaus rajono garbės piliečio vardo? #15minlt t.co/7r70Jll..
Vilnius +7°
Daugiau Orai.lt

Į skaitytojų klausimus apie šildymą atsako AB Vilniaus šilumos tinklai

Arūnas Keserauskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Arūnas Keserauskas
A A
Šaltinis: 15min.lt

KLAUSIMAS: Paplitęs teiginys, kad Vilniuje šilumos kainos yra didžiausios. Tačiau Valstybinės kainų kontrolės ir energetikos komisijos puslapyje www.regula.lt nurodoma visiškai kitaip. Tai kaip yra iš tiesų? Robertas, Kaunas

ATSAKO: AB „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius Arūnas Keserauskas

Skaitytojas yra visiškai teisus. Pats didžiausias mitas yra kalbos, kad esą Vilniuje šilumos kainos didžiausios. Visi, kaip ir klausimo autorius, tuo gali įsitikinti apsilankę minėtame Valstybinės kainų kontrolės ir energetikos komisijos (VKKEK) tinklalapyje (www.regula.lt). Būtent VKKEK nustato visoje Lietuvoje gyventojams teikiamos šilumos kainą, atsižvelgiant į kuro kainą, sąnaudas ir kitus kriterijus.

Visoje Lietuvoje brangiausia šiluma – Anykščiuose (36,81 ct/kWh su PVM), Prienuose (36,20 ct/kWh su PVM) ir Trakuose (35,43 ct/kWh su PVM).

Deja, turiu nuliūdinti klausimo autorių – pastaruoju metu didžiausia šilumos kaina, lyginant didžiausius šalies miestus, buvo Kaune. Vidutiniškai kauniečiai už šilumą moka 10 proc. brangiau nei vilniečiai. Spalio mėnesį šilumos kaina Kaune buvo 33,26 ct/kWh su PVM. Visoje Lietuvoje brangiausia šiluma – Anykščiuose (36,81 ct/kWh su PVM), Prienuose (36,20 ct/kWh su PVM) ir Trakuose (35,43 ct/kWh su PVM). Vilniuje šilumos kaina – 30,62 ct/kWh su PVM.

Taip pat noriu pridurti, jog negalima vien vertinti šilumos kainų, kad nustatytume jų poveikį žmonių gyvenimo kokybei. Būtina atsižvelgti ir atskiruose miestuose nusistovėjusias gyventojų pajamas. Pasak statistikos departamento vidutinis atlyginimas Vilniuje yra per 2,5 tūkst. litų, Kaune – 2,1 tūkst. litų, Klaipėdoje – 2,3 tūkst. litų, o brangiausiai už šilumą mokančiuose Anykščiuose – nesiekia nei 1,7 tūkst. litų. Be to, negalima pamiršti bedarbystės lygio, kuris provincijoje išlieka gan didelis.

Atsižvelgiant į tai galima drąsiai pareikšti, kad išlaidos šildymui yra mažiausios vilniečiams. Statistiškai paskaičiuota, kad spalio mėnesį Vilniaus gyventojai šildymui nuo darbo užmokesčio išleido 17,1 proc., o kauniečiai – 21,9 proc. ir net Klaipėdos, kurioje šilumos kaina yra šiek tiek mažesnė, nei sostinėje, gyventojai turėjo skirti didesnę dalį savo pajamų mokesčiams už šildymą (apie 17,3 proc.).  Tuo metu Druskininkų, kur šilumos kaina yra šiek tiek mažesnė nei Kaune, gyventojų išlaidos šildymui sudarė net 26,7 proc. pajamų. T.y. minėtų miestų gyventojams lieka mažiau pinigų kitiems poreikiams tenkinti, nei vilniečiams. 

Be to, „Vilniaus šilumos tinklai“ pradėjo sostinės šilumos ūkio modernizacijos procesą, kurio pagrindinis tikslas sumažinti šilumos kainą vilniečiams. Taip pat jau patvirtinta, kad nuo 2014 m. šilumos kaina vilniečiams dar mažės apie 1-2 ct/kWh, nes bus pastatytas naujas biokuro katilas Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr.2.

Klausimus, susijusius su Vilniaus šilumos ūkiu, siųskite e. paštu sildymas@15min.lt

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Komentarai: 2
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą