-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Krymą aneksavusiai Rusijai trūksta pinigų: žlunga giliavandenio uosto Karaliaučiuje projektas

Rusijos transporto ministerija pasiūlė vyriausybei atsisakyti giliavandenio uosto statybos Karaliaučiuje projekto, nes valstybei esą trūksta lėšų strategiškai svarbesnio Sabetos uosto šalies šiaurėje statybai
Karaliaučius stebina kontrastais.
Karaliaučius / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Tuo tarpu Karaliaučiaus srities gubernatorius Nikolajus Cukanovas pareiškė nieko nežinantis apie vyriausybės ketinimus atsisakyti giliavandenio uosto projekto.

Mes suprantame, kad federalinis iždas vykdomas gana sunkiai. Yra reikalų dėl Krymo. Galbūt projektas bus atidėtas. Paaiškės, – sakė gubernatorius

„Aš apie tai nieko negirdėjau. Gali būti, kad kažkokių permainų yra. Mes suprantame, kad federalinis iždas vykdomas gana sunkiai. Yra reikalų dėl Krymo. Galbūt projektas bus atidėtas. Paaiškės“, – sakė gubernatorius.

Giliavandenį uostą, kuris būtų orientuotas į konteinerius ir ro-ro krovinius, Karaliaučiaus srityje netoli Baltijsko ar Jantarno planuota pradėti statyti 2015-aisiais. Planuota, jog jame per metus būtų perkraunama 1 mln. TEU konteinerių. Investicijos į jį preliminariai vertintos 28 mlrd. rublių, o infrastruktūrai – dar 71 mlrd. rublių.

Sabetos uostas amžinojo įšalo zonoje yra dalis 26,9 mlrd. JAV dolerių vertės projekto „Jamalas SGD“, kurio 60 proc. valdo Rusijos „Novatek“, po 20 proc. – Prancūzijos „Total“ ir Kinijos CNPC. Pagal projektą jau statoma gamtinių dujų skystinimo gamykla, kurios pajėgumas sieks 16,5 mln. tonų per metus. Gamyklą ir uostą planuojama pastatyti iki 2017 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius