Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuviai sugalvojo, kaip įdarbinti svetimas pažintis

Programuotojo Vytenio Pakėno vadovaujama komanda ką tik šalies rinkai pristatė sprendimą, leidžiantį bendrovėms atrasti gerus įvairiausių sričių specialistus, o specialistų draugams – užsidirbti papildomą algą.
Virtualioje erdvėje taip pat galima sutikti sukčių, tad aklai pasikliauti jų pažadais nederėtų.
Moteris prie kompiuterio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Sąžiningai užsidirbti iš turimų pažinčių dabar gali kiekvienas, tereikia užsiregistruoti portale. Šiuo metu, skirti atlygiai priklausomai nuo pozicijos svyruoja nuo 700 iki 1 500 litų“, – teigia Idarbinkdrauga.lt vadovas V. Pakėnas.

Šioje sistemoje pinigai vartotojams mokami už tai, kad į įvairias pozicijas rekomenduotų pažįstamus specialistus.

Šioje sistemoje pinigai vartotojams mokami už tai, kad į įvairias pozicijas rekomenduotų pažįstamus specialistus. Toks verslo modelis pasirinktas remiantis skirtingų įmonių patirtimi, kuri rodo, kad finansinis atlygis ir noras pagelbėti kolegoms yra pagrindinės priežastys skatinančios dalintis turimais kontaktais.

Panašų principą savo veikloje Lietuvoje jau yra naudojusios kelios personalo paieškos ir atrankų bendrovės, kurios mainais už žinias apie sudėtingiau surandamus kandidatus žmonėms siūlydavo įvairiausių dovanų, pavyzdžiui, pavaišindavo pietumis restorane, ar įteikdavo planšetinį kompiuterį.

Profesionalų ieško internete

„Visi žinome – už ačiū sotus nebūsi. Todėl, gerai, kad bent dalis įmonių pradėjo atsilyginti už vertingą informaciją. Visgi, naivu tikėtis, kad bičiulį kartą rekomendavęs žmogus ir vėl norės tokio pat prizo“, – pastebi IdarbinkDrauga.lt vadovas už kontaktus siūlantis piniginį atlygį.

Nors socialiniai tinklai ir išplėtė potencialių kandidatų ratą, nereiškia, jog  internete visi gali susirasti reikiamų profesionalų, – sako V.Pakėnas.

Vokietijos darbuotojų atrankos agentūros „Stepstone“ duomenimis, praėjusiais metais Europoje dažniausiai informacijos apie talentus darbdaviai ieškojo socialinėje erdvėje. 

Populiariausiame profesinių kontaktų tinkle „LinkedIn“ naujų darbuotojų paiešką atliko 64 proc. darbuotojų atrankos profesionalų. Didžiausiame tinkle „Facebook“ pavaldinių ieškojo 41 nuošimtis, o antrajame pagal dydį pasaulyje tinkle „Twitter“ – 29 proc. darbuotojų atrankos specialistų.

„Nors socialiniai tinklai ir išplėtė potencialių kandidatų ratą, nereiškia, jog  internete visi gali susirasti reikiamų profesionalų. Ypač tai būdinga sritims, kuriose ieškomi darbuotojai tradiciškai nedirba su naujausiomis technologijomis, todėl viešojoje erdvėje apie jų buvimą galima rasti ne tiek jau daug duomenų. Taip pat, esama sferų, kur specialistų tiesiog trūksta, todėl, naivu tikėtis, kad į jūsų patalpintą skelbimą aplikuos pakankamai dėmesio vertų asmenų“, – esminius sunkumus ieškant geriausio kandidato įvardija V. Pakėnas, kurio vystomas sprendimas apjungia tiek virtualius, tiek realius pažinčių tinklus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius