Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje trūksta kvalifikuotų suvirintojų

Suvirintojas
UAB „Arginta“ nuotr. / Suvirintojas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje kvalifikuotų specialistų trūkumas juntamas ne tik dėl neslūgstančios emigracijos bangos, tačiau ir todėl, kad jie paprasčiausiai nėra tinkamai paruošiami.

Kvalifikuotų darbuotojų – suvirintojų – stygių pajuto ir UAB „Arginta“, kurios viena iš veiklos sričių – metalo apdirbimas. Apsvarsčiusi įvairius variantus, viena iš sparčiausiai augančių Lietuvos bendrovių problemą nutarė spręsti iš esmės – savo lėšomis įkūrė suvirintojų mokymo akademiją, kurioje ruošiami būsimi įmonės darbuotojai ir specialistai.

„Įmonė nuolat plečiasi, be to,  daugiau kaip 99 proc. metalo apdirbimo sektoriaus produkcijos eksportuojame į užsienį, bendradarbiaujame su tarptautinėmis korporacijomis, todėl darbas turi būti atliktas pagal aukščiausius standartus. Savo akademijoje paruošę suvirinimo specialistus mes galime būti ramūs dėl jų sugebėjimų ir žinių“, – pažymi UAB „Arginta“ gamybos vadovas Stanislovas Keževičius.

Gegužės mėnesį pradėjusią veikti akademiją jau pabaigė apie 20 suvirintojų, kurie toliau dirba įmonėje.

Suvirintojų mokymo akademijoje gali mokytis kiekvienas, kuris savo ateitį sieja su metalo apdirbimo veikla. Kokie norinčio mokytis lūkesčiai ir ateities planai, nustatoma pirminio pokalbio metu. Tiek praktinius, tiek teorinius užsiėmimus akademijos nariams praveda solidžią patirtį sukaupę UAB „Argintos“ specialistai.

Pasak įmonės atstovų, išmokti suvirintojo amato užtrunka nuo vieno iki šešių mėnesių, priklausomai nuo atėjusio mokytis darbuotojo turimų įgūdžių ir patirties.

„Į akademiją ateina įvairaus amžiaus žmonės, turintys vidurinį išsilavinimą, baigę kolegijas ar net universitetus, tačiau nerandantys darbo pagal savo specialybę. Mes pasiruošę apmokyti visus, net neturinčius įgūdžių, tačiau labai norinčius išmokti suvirintojo amato“, – teigia S.Keževičius.

Visi baigę suvirinimo akademiją gauna visoje Lietuvoje galiojantį suvirintojo kvalifikacijos patvirtinimo pažymėjimą. Vėliau dirbdamas ir išlaikęs egzaminus darbuotojas gali gauti Europoje pripažįstamą suvirintojo kvalifikacijos sertifikatą.

arginta darbas 128x70 web
 
 

 

Komentarai
Temos suvirintojas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką