Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius: „Dėl Rusijos draudimų kiaulienai lietuviai nenukentės, problemų atsiranda gamyboje“

Kiaulės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kiaulės
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijai nusprendus nebeįsileisti gatavų mėsos gaminių iš Lietuvos ir Lenkijos, kuriuose yra kiaulienos, Lietuvos vartotojai praktiškai nuo to nenukentės, nes kiaulienos mūsų šalis užsiaugina ir taip nedaug, – sako Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius.

„Mes užsiauginame tik pusę reikalingo kiekio ir viską, ką reikia sunaudoti čia, turime nusipirkti. Tad kad ir nebus galimybių kiaulienos išvežti į Rusiją, Lietuvos vartotojas nenukentės. Problema atsiranda gamyboje, nes įmonės negalės gaminti. Čia atsiranda darbo vietos, apyvartos, pelningumo klausimai“, – Žinių radijo laidoje „Ryto espresso“ ketvirtadienį sakė E. Mackevičius.

Problema atsiranda gamyboje, nes įmonės negalės gaminti. Čia atsiranda darbo vietos, apyvartos, pelningumo klausimai, – laidoje „Ryto espresso“ ketvirtadienį sakė E. Mackevičius.

Jis taip pat pabrėžė, kad parduoti kiaulienos gaminius Lietuvoje nėra pelninga. „Lietuvoje parduodame praktiškai „ant nulio“ –  tai yra labai mažas ar minusinis pelningumas. Tai lemia ne tik Lietuvos rinka, bet ir Lenkijos kaimynystė, kurios PVM tris kartus mažesnis nei Lietuvoje, o gamybos sąnaudos tos pačios“, – kalbėjo E. Mackevičius.

Jis taip pat nurodė, kad nors Rusijos rinka Lietuvos gamintojams ir yra svarbi bei moki, tačiau taip pat rizikinga.

„Rusija turi tam tikrų tradicijų, į kurias mes pataikome. Mes galime mėsą ir gaminius patiekti tokius, kad jų skonio savybės būtų labai geros ir rusams priimtinos. Kita medalio pusė – pasidarė rizika, nes negali planuotis, kas atsitiks kitą ar dar kitą mėnesį ir kokios iškils dėl to problemos. Rinka tikrai svarbi, bet ji turi ir savų minusų“, – teigė E. Mackevičius.

Visą laidą „Ryto espresso“ klausykite čia.

Žinių radijas
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką