Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LVAT „Lukoil Baltija“ byloje padėjo galutinį tašką – 3 mln. eurų bauda skirta teisėtai

„Lukoil“ kuro kainos Vilniuje 2016.07.28
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Lukoil“ Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) atmetė UAB „AMIC Lietuva“ (buvęs pavadinimas – UAB „Lukoil Baltija“) skundą bei patvirtino, kad Konkurencijos tarybos 2014 m. gegužės 12 d. nutarimas pagrįstas ir bendrovei paskirta 3 297 700 Eur bauda teisėta ir proporcinga.

Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB „Lukoil Baltija“, sudariusi jungtinės veiklos sutartį su UAB „Baltic Petroleum“, 2003 m. perėmė 15 degalinių kontrolę. Taip UAB „Lukoil Baltija“, pažeisdama Konkurencijos įstatymą, įgyvendino koncentraciją prieš tai nepranešusi Konkurencijos tarybai ir negavusi jos leidimo.

UAB „Lukoil Baltija“ Konkurencijos tarybos nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris patvirtino, kad bendrovė pažeidė Konkurencijos įstatymą ir Konkurencijos taryba pagrįstai paskyrė baudą. Šį sprendimą UAB „Lukoil Baltija“ apskundė LVAT.

UAB „Lukoil Baltija“ teigė, jog dar 2001 m. buvo gavusi Konkurencijos tarybos leidimą koncentracijai, todėl 2003 m. įsigytoms degalinėms naujo leidimo nereikėjo. LVAT pažymėjo, kad Konkurencijos taryba vertina ir išduoda leidimą tokiai koncentracijai, kokia yra apibūdinta ūkio subjekto pranešime apie koncentraciją.

LVAT patvirtino, kad 2001 m. Konkurencijos tarybos UAB „Lukoil Baltija“ išduotas leidimas neapėmė degalinių kontrolės įgijimo. Dėl šių priežasčių bendrovei 2003 m. atlikus kitus veiksmus nei buvo nurodyti 2001 m. pranešime apie koncentraciją, kilo pareiga gauti leidimą naujai koncentracijai. LVAT taip pat patvirtinto Konkurencijos tarybos išvadą, kad visų 15 degalinių kontrolės įgijimas laikytinas viena koncentracija, nes UAB „Lukoil Baltija“ kontrolę įgijo tuo pat metu pagal 2003 m. gruodžio mėn. jungtinės veiklos sutartį, sudarytą tarp tų pačių šalių.

UAB „Lukoil Baltija“ manymu, nepaisant to, jog ji įgijo 15 degalinių kontrolę, nustatant, ar viršijamos Konkurencijos įstatyme nustatytos bendrųjų pajamų ribos, negali būti sudedamos skirtingose atitinkamose rinkose veikiančių degalinių pajamos. LVAT pažymėjo, kad pareiga pranešti apie numatomą įgyvendinti koncentraciją kyla kai koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos viršija Konkurencijos įstatyme numatytus dydžius ir nėra siejama su konkrečia (viena) atitinkama rinka.

LVAT vertinimu, Konkurencijos taryba pagrįstai skaičiavo bendrąsias pajamas, tenkančias visai 15 degalinių grupei. UAB „AMIC Lietuva“ turės sumokėti beveik 3,3 mln. Eur baudą ir palūkanas, kurios šiai dienai sudaro 531 579 Eur.

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

informacija
BALTIC PETROLEUM, UAB
Vadovas: Edvin Bachšijan Darbuotojų sk.: 560 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
AMIC LIETUVA, UAB
Vadovas: Radovan Herman Mitaš Darbuotojų sk.: 23 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką