Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Myyearbook.com“ – paauglių įkurta svetainė pavertusi juos milijonieriais

moteris
moteris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2005 metais pora JAV vidurinės mokyklos moksleivių vartė kasmetinį mokyklos albumą ir pastebėjo bendros draugės nuotrauką. Jie nusprendė, kad nuotrauka jos visai neatspindėjo. Nežinia, ar jie numanė, kad šis pašnekesys išsivystys į „Myyearbook.com“, svetainę, kurios planuojamos 2010–ųjų pajamos siekia 22 milijonus JAV dolerių.

Penkiolikmetė Catherine Cook ir jos šešiolikmetis brolis Dave Cookas tuomet nusprendė, kad moksleiviai turi daug  daugiau bendro, nei nuotraukas mokyklos albume. Jie pradėjo galvoti apie internetą, svetainę moksleiviams apie moksleivius, ir kreipėsi į vyriausiąjį brolį Geoffą, kuris turėjo nemažai patirties interneto svetainių versle.

Jaunėliams brolio įkalbinėti ilgai nereikėjo – jis įžvelgė, jog tai gali būti didelis bei pelningas projektas, sutiko užsiimti jo vystymu ir įnešė į jį 250 000 dolerių. Iš pradžių svetainė turėjo būti skirta tik įkūrėjų lankomos mokyklos mokiniams, bet po poros mėnesių ji buvo sujungta su testų ir viktorinų svetaine zenhex.com ir staigiai išpopuliarėjo.

2006–aisias pora JAV kompanijų į svetainės tobulinimą investavo 4,1 milijono dolerių, o 2008–aisiais auganti svetainė sulaukė dar beveik 13 milijonų dolerių papildomų investicijų. Tai leido pradėti bendradarbiavimą su „flash“ platformos žaidimų kūrėjais ir įdiegti „Chatter“ sistemą, ypatingai pagerinusią vartotojų bendravimo galimybes.

2010–aisiais prie „Myyearbook.com“ kasdien prisijungia milijonas vartotojų, o interaktyvūs žaidimai tapo viena pagrindinių svetainės varomųjų jėgų. Kitaip nei populiariajame „Facebook“, „Myyearbook.com“ žaidimų pagrindas yra žaidėjų tarpusavio bendravimas. Nesvarbu, ką žaidžia, visi mato filmuojamus vienas kito veidus, gali plepėti, o susipažinę – „susidraugauti“ svetainėje ir pratęsti pažintį vėliau. Būtent toks bendravimo ir žaidimų gyvumas, vaizdo pokalbiai ir tikslinė moksleivių auditorija leidžia svetainei atsilaikyti prieš tokius gigantus kaip „Myspace“ ar „Facebook“.

Visa Cookų šeima tapo milijonieriais. „Myyearbook.com“ įkūrėjai Dave ir Catherin savo pirmuosius milijonus uždirbo dar nesulaukę dvidešimties – turint gerų idėjų, šiuolaikiniame technologijų pasaulyje įmanoma viskas. O jei įdėjų turite, bet įrangos joms įgyvendinti trūksta – užsukite įvertinti ASUS pasiūlymų svetainėje www.asusshop.lt.  
 

Komentarai
Šioje istorijoje Internetas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką