Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pozityvių ryto ritualų energija

Maloniam rytui – „Belvita“.
„Belvita“ nuotr. / Maloniam rytui – „Belvita“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien vis dažniau kalbama apie asmens minčių, jausmų ir veiksmų nedalomybę, akcentuojant būtinybę išmokti pastebėti teigiamas situacijų puses, o ypač – džiaugtis mažais kasdienybės stebuklais, pavyzdžiui, smagia draugo žinute ar gardžiais pusryčiais su pusrytainiais „belVita“. Taigi, kas yra tas pozityvus mąstymas? Kaip jis veikia mūsų gyvenimus? Nuo ko reikėtų pradėti, norint mąstyti pozityviai? Ir kokia mažų ryto ritualų svarba mūsų ryto energijai ir visai dienai?

Pozityvus mąstymas skatina ieškoti situacijos prasmės

Jausmai, mintys, veiksmai – visa tai mumyse nedalomai susiję. Keičiant vieną, besąlygiškai keičiasi ir visa kita. Jei mąstysime teigiamai, veiksime savo jausmus ir veiksmus, ir tokiu būdu keisime santykį su pasauliu į pozityvų.

Klysta manantys, kad pozityvus mąstymas – tai saviapgaulė, bandant ignoruoti realybę. Visų pirma, tai – gebėjimas kiekvienoje situacijoje įžvelgti tai, kas gera, naudinga čia ir dabar.

Ar pozityvus mąstymas gali padėti įveikti krizę? Pasak psichologės D. Balčiūnienės, vien tik mąstymas nepadės, bet jis gali būti vienas iš būdų, palengvinančių krizės įveikimą. „Pozityvus mastymas padeda mums ieškoti argumentų, kokią naudą krizė mums duoda ir ko iš to galime pasimokyti. Jis padeda surasti prasmę“, – sako ji.

Taigi, tik nuo kiekvieno iš mūsų mąstymo priklausys, ar sunkiose situacijose įžvelgsime padėties pliusus ir pradėsime ieškoti išeities, ar kasdienybėje sugebėsime įžvelgti prasmę ir džiaugtis šia akimirka.

Svarbu išmokti pastebėti kasdienybės stebuklus

Kasdienybėje mus supa tūkstančiai nuostabių dalykų – nuo artimo žmogaus slapčia į tavo rankinę įdėto pusrytainių „belVita“ pakelio iki mėgstamos dainos mašinoje pakeliui į darbą. Visa tai virsta stebuklais, kai išmokstame pastebėti ir įvertinti.

„Problema, kad dažnai norime džiaugtis tik tuo, kas yra ypatingo, nekasdienio, didingo. Tačiau pirmasis žingsnis į pozityvų mąstymą – pastebėti ir mėgautis paprastais dalykais, pavyzdžiui, mažais ryto malonumais. Tuomet ir diena klostysis visai kitaip, ir gyvensime įdomiau, pilnavertiškiau, nesijausdami aplinkybių aukomis“, – sako psichologė.

Ir dar, pasak D. Balčiūnienės, nebūtina sakyti sau, kad diena bus vien tik gera, bet galima sau teigti: „aš pasitinku dieną su smalsumu: ką ji man atneš, ko aš išmoksiu, ką patirsiu...“. Svarbu sau sakyti, kad ne tik įveiksiu viską, kas manęs laukia, bet dar iš to pasimokysiu.

Energingas rytas – nuo pozityvių ryto ritualų

Kiekvienas iš mūsų gali susikurti mažus asmeninius ryto ritualus, kurie gali dovanoti energijos visam rytmečiui ir nuspalvinti dieną. Teigiamos mintys apie malonius dalykus ir maži ryto ritualai ne tik nukreipia mūsų dėmesį nuo įprastos rutinos, bet ir gali nulemti, kaip mums seksis visą dieną. Juk jeigu galvojame, kad viskas gerai – rodos, skriejame lyg ant sparnų, kūnas tampa lengvas, žvalus ir energingas.

Teigiamai mąstyti taip pat gali padėti draugai ir aplinkiniai, su kuriais rekomenduojama sutarti dažniau atvirai akcentuoti šviesiąsias gyvenimo puses. „Gyvenimas rodo, kad, kuomet spinduliuoji gerą nuotaiką, esi energingas, tuomet tarsi savaime aplink tave susiburia tokių pat žmonių ratas. Ne veltui yra sakoma, kad laimės formulė – tai trumpa atmintis ir mokėjimas džiaugtis tuo, ką turi šiandien“, – teigia psichologė D. Balčiūnienė.

Profesionalūs šokėjai ir šokių mokytojai Gintarė ir Tomas Slausgalviai: „Tereikia ryte nusišypsoti...“

Energiją rytais mums suteikia dušas, vanduo, kartu valgomi pusryčiai ir šypsena vienas kitam. Visądien esame labai užsiėmę, todėl pusryčiai iš daug energijos teikiančių produktų – patys svarbiausi mūsų mityboje.

Šiaip ypatingų ryto ritualų neturime, tačiau kiekvieną rytą, prieš judėdami iš namų, mėgstame susidėlioti dienos planus, o jau važiuodami mašinoje – klausytis geros muzikos arba radijo stočių programų.

Gerai pradėtas rytas labai svarbus visos dienos savijautai. Neabejojame, kad kiekvienas rytas gali būti kupinas energijos ir teigiamų minčių. Tereikia ryte nusišypsoti, ir visai nesvarbu kam – mylimam žmogui, naminiam gyvūnėliui ar tiesiog savo atvaizdui veidrodyje.

Mums gyvenimo pozityvą dovanoja mūsų veikla. Mylime savo darbą ir niekada neskaičiuojame minučių iki darbo pabaigos. Mokydami vaikus ir suaugusius šokti, semiamės pačių geriausių emocijų. O po darbų grįžus namo, džiaugsmo ir naujų jėgų suteikia namie laukiantys augintiniai.

Iniciatyva „Kviečia BELVITA – palabink rytą“

Pradėti dieną nuo teigiamų minčių, džiaugtis energija visam rytmečiui kviečia ir pirmoji vieša iniciatyva „Kviečia BELVITA: palabink rytą!“. Ši iniciatyva vienija ir įkvepia žmones, tikinčius, kad su kiekviena diena jie gali pradėti kažką nauja ir teigiama. Jau šiandien galima apsilankyti „Facebook“ pasaulyje, pasilabinti su „Kviečia BELVITA: palabink rytą!“ draugais ir pasidalinti maloniais savo ryto ritualais.

Patarimai, kaip išsaugoti energiją rytais 4 valandas:

Pasimėgaujant suvalgyti pusrytainių „belVita“su varške.
Palabinti tą, kuris į tave žiūri veidrodyje.
Nusimaudyti po kontrastingu dušu. Brrr...

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Komentarai
Šioje istorijoje Pusryčiai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką