Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Privačiuose slaugos namuose – nuslėptos pajamos ir kiti pažeidimai

Valstybinė mokesčių inspekcija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dalis nuslėptų pajamų galimai byrėjo ir į „vokelius“, kaip atlygis darbuotojams.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad įvertinus pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją dėl „vokeliuose“ mokamų atlyginimų, atliko operatyvų patikrinimą slaugos paslaugas teikiančioje privačioje bendrovėje.

Po patikrinimo bendrovėje mokesčių administratorius apskaičiavo daugiau nei 200 tūkst. litų per metus nuslėptų pajamų, kurių dalis galimai buvo naudojama atlyginimams „vokeliuose“ mokėti.

Apsilankius dvejuose bendrovės slaugos namų padaliniuose, kurių veiklos vykdymo vietų mokesčių mokėtojas nebuvo įregistravęs Kauno AVMI, nustatyta, kad iš apgyvendintų ir slaugomų 43 pacientų daugiau nei už pusę –22 asmenis gaunamos pajamos buvo nefiksuojamos įmonės buhalterinėje apskaitoje.  Po patikrinimo bendrovėje mokesčių administratorius apskaičiavo daugiau nei 200 tūkst. litų per metus nuslėptų pajamų, kurių dalis galimai buvo naudojama atlyginimams „vokeliuose“ mokėti.

Mokesčių inspektorių vizito metu rasta ir kitų pažeidimų: aptiktos dvi darbuotojos su kuriomis nebuvo sudarytos darbo sutartys ir apie kurių priėmimą į darbą nepranešta SODROS teritoriniam skyriui. Be to, peržiūrėjus bendrovės banko sąskaitos išrašus ir paskaičiavus gautas pajamas už suteiktas paslaugas bei jas sulyginus su pateiktomis PVM deklaracijomis nustatyta, kad įmonė deklaravo mažesnes pardavimo sumas nei faktiškai jas gavo.

„Šiais metais Kauno AVMI gavo per 40 pranešimų apie atlyginimų mokėjimą „vokeliuose“. Gyventojų pateikiama informacija apie nelegaliai mokamą darbo užmokestį ar kitus mokestinius pažeidimus yra svarus indėlis aiškinantis šį ir kitus sukčiavimo atvejus.

Slaugos paslaugas teikianti  bendrovė ne tik bandė nuslėpti realiai gaunamas pajamas, kurių dalį galimai išmokėdavo „vokeliuose“ kaip atlygį darbuotojams, bet ir deklaravo nuostolingą veiklą, tokiu būdu siekdama išvengti pelno ir  susimažinti įmokas nuo gyventojų pajamų bei socialinio draudimo mokesčių.“ – teigia Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė.

Bendrovė ne tik bandė nuslėpti realiai gaunamas pajamas, bet ir deklaravo nuostolingą veiklą, siekdama išvengti pelno ir  susimažinti įmokas nuo gyventojų pajamų bei socialinio draudimo mokesčių

Patikrinimo metu nustatyta, kad visus darbus organizuoja, išlaidas susijusias su slaugos paslaugų teikimu, komunalinius mokesčius apmoka pastato savininkas. Patalpos veiklai vykdyti, reikiama įranga, baldai, patalynė taip pat priklauso pastato šeimininkui. Surinkta informacija rodo, kad darbuotojams darbo vietos buvo sukurtos, kad jie savarankiškai nesprendžia su savo veikla susijusių klausimų, savo lėšomis nepadengia išlaidų ir, kad jų vienintelė pareiga – neįgalių ligonių slauga. Dar vienas faktas patvirtinantis darbo santykius – pasirašytos sutartys su neįgaliuoju asmeniu ar jo globėju: jose nurodyti visi penki priežiūros paslaugas teikiantys asmenys.

Dar vienuose, taip pat pagal iš gyventojų gautą pranešimą tikrintuose slaugos namuose, rasti kiek kitokio pobūdžio pažeidimai.  Siekiant susimažinti mokesčius čia darbo santykius bandyta pridengti verslo liudijimais. Mokesčių administratorius nustatė, kad privačioje valdoje įkurtuose slaugos namuose prižiūrima 11 neįgalių asmenų, kurio vieno slaugos kaina nuo 1700 iki 1800 litų per mėnesį.

Už nustatytus administracinės teisės pažeidimus bendrovės direktorei gresia bauda nuo 6 iki 20 tūkst. litų.

Išsiaiškinta, kad neįgaliuosius prižiūri  5 su verslo liudijimais „Ateinančių auklių, neįgalių ir kitų asmenų priežiūros veikla“ dirbantys asmenys .

Už nustatytus administracinės teisės pažeidimus bendrovės direktorei gresia bauda nuo 6 iki 20 tūkst. litų, o slaugos namų finansinė veikla perduota tolimesniems kontrolės veiksmams.

Nelegalius slaugos namus įsteigusiam pastato savininkui, kuris šiai veiklai vykdyti neturėjo  reikiamo sertifikato, gali būti skirta bauda nuo 3 iki 10 tūkstančių litų už kiekvieną slaugą teikusį asmenį.

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad gyventojai apie mokestinius pažeidimus gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijos teritoriniame skyriuje. 

Komentarai
Temos Pajamos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką