Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skrydžių bendrovė „Air Lituanica“ tyliai ieško kontrolinio akcijų paketo pirkėjo

Vilniaus oro uostas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Vilniaus oro uostas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ valdybos pirmininkas Kęstutis Binkauskas 15min.lt patvirtino, kad bendrovė žvalgosi investuotojo, kuriam gali būti pasiūlyta kontrolinė įmonės akcijų dalis.

Tokie pasiūlymai išsiuntinėti „Air Lituanica“ akcininkams. 15min.lt žiniomis, neoficialiuose pokalbiuose dėl bendrovės pirkimo dalyvauja žinomi šalies verslininkai.

Ieško pasyviai

Nuo investicijos dydžio priklausytų parduotų akcijų kiekis. Jei mes nuspręstume, kad tai patikimas investuotojas ir jis nori įsigyti kontrolinį akcijų paketą, tai mes teiktume prioritetą ilgalaikiams įsipareigojimams, – sakė K.Binkauskas.

Kalbas, kad „Air Lituanica“ ieško pirkėjo, pokalbio pradžioje K.Binkauskas kategoriškai paneigė, tačiau vėliau pripažino, kad investuotojas laukiamas, o kontaktus su galimais pirkėjais vadino pasyviomis paieškomis.

„Ne, tai netiesa. Konkretaus lūžio ar naujienos nėra. Tiesiog mes esame atviri rinkai ir pasiūlymams. Vyksta pasyvios paieškos“, – teigė valdybos pirmininkas.

Pasak jo, kol įmonė nerodo gerų finansinių rezultatų, kol „neįsivažiuoja pilnu tempu“, tikėtis pritraukti investuotojų yra naivoka. Pašnekovas teigė, kad investuotojo klausimas bendrovei aktualus tol, kol ji veikia nuostolingai, tačiau tokiomis aplinkybėmis pritraukti pirkėją yra sudėtinga. Vėliau jis gali ir atkristi.

BFL nuotr./Kęstutis Binkauskas
BFL nuotr./Kęstutis Binkauskas

„Mes nesitikime greitai rasti investuotojo. Visą laiką dirbame tam, kad įmonė kuo greičiau pradėtų dirbti pelningai. Tik tada gali atsirasti investuotojas. Žinoma, kai įmonė veiks sėkmingai, tai ir investuotojo poreikis nebus toks didelis“, – sakė K.Binkauskas.

Kalbasi, bet nesidera

Tokių pokalbių kaip su jumis aš nevadinu nei konsultacijomis, nei derybomis. Domisi tikrai nemažai įmonių ir mes esame tą informaciją maksimaliai išplatinę. Taip pat ir tarp privačių verslininkų, kurie yra mūsų akcininkai.

Pokalbių su verslininkais dėl bendrovės akcijų pardavimo K.Binkauskas derybomis nevadino: „Tokių pokalbių kaip su jumis aš nevadinu nei konsultacijomis, nei derybomis. Domisi tikrai nemažai įmonių ir mes esame tą informaciją maksimaliai išplatinę. Taip pat ir tarp privačių verslininkų, kurie yra mūsų akcininkai. Per mėnesį vienas kitas skambutis būna.“

„Air Lituanica“ valdybos pirmininkas nurodė, kad oficialaus sprendimo parduoti įmonę nėra. „Tokio sprendimo nebuvo ir artimiausiu metu nebus. Įmonėje yra dirbama, kad būtų pritrauktas investuotojas, kuris užtikrintų ilgalaikę įmonės veiklą ir mūsų verslo plano laikymąsi, plėstų skrydžius ir Vilniaus susisiekimą su Europa bei kitais regionais darytų patogesnį“, – sakė pašnekovas.

BFL nuotr./Air Lithuanica
BFL nuotr./Air Lithuanica

Užsiminus, kad potencialiems pirkėjams siūlomas net kontrolinis akcijų paketas, K.Binkauskas tai patvirtino: „Esame atviri visiems pasiūlymams. Nuo investicijos dydžio priklausytų parduotų akcijų kiekis. Taip pat būtų svarbūs investuotojo įsipareigojimai. Jei mes nuspręstume, kad tai patikimas investuotojas ir jis nori įsigyti kontrolinį akcijų paketą, tai mes teiktume prioritetą ilgalaikiams įsipareigojimams.“

Keičiasi politiniai vėjai

Mes savo veiklos su savivaldybe visiškai nesiejame.

Kitais metais vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Tikėtina, kad keisis ir sostinės valdžia. Dabartinis Vilniaus meras Artūras Zuokas buvo ir yra vienas didžiausių „Air Lituanica“ apologetų. Paklaustas, ar investuotojo paieškos nėra susijusios su naujais politiniais vėjais, K.Binkauskas vylėsi, kad šiuo metu nuostolingai dirbanti bendrovė greitu laiku save išlaikys pati, todėl politikų palankumo siekti nebereikės.

BFL nuotr./Artūras Zuokas
BFL nuotr./Artūras Zuokas

„Mes savo veiklos su savivaldybe visiškai nesiejame. Turime kuo greičiau save išlaikyti patys. Pirminiame optimistiniame verslo plane buvo numatyta dirbti pelningai po trijų metų nuo veikos pradžios.

Pusantrų metų dirbame ir verslo plano laikomės. Už pusantrų metų tikimės dirbti pelningai. Juo labiau, kad atstatėme maršrutą į Amsterdamą, kuris buvo pakankamai pelningas ir nutrūko visiškai neplanuotai. Iš naujų sutarčių su pasauliniais bilietų pardavimo sistemų operatoriais matyti, kad rezultatai gerėja“, – sakė K.Binkauskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką