Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės institucijoms nerūpi nelegalūs automobilių ardytojai

Ne vieno daugiabučio kieme vietą užima panašūs „eksponatai“. Juos raginama išregistruoti ir išvežti į metalo laužo supirktuves.
scanpix.lt nuotr. / Ne vieno daugiabučio kieme vietą užima panašūs „eksponatai“. Juos raginama išregistruoti ir išvežti į metalo laužo supirktuves.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nelegalių automobilių ardytojų veikla labiau rūpi ne atsakingoms valstybės institucijoms, o visuomenei. Pernai per kelis mėnesius į Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociaciją kreipėsi 30 asmenų, prašydami padėti atkreipti valstybės institucijų dėmesį į nelegalius, teisės aktų nesilaikančius, aplinką teršiančius senų automobilių ardytojus. Tarpininkaujant asociacijai, beveik visais atvejais buvo nustatyti pažeidimai, paskirtos baudos ar nutraukta nelegalių ardytojų veikla.

Kaip žinoma, norint ardyti senus automobilius, reikalingi įvairūs leidimai bei specialios pažymos, kurios leidžia užtikrinti tai, kad į aplinką nepateks nevertingos automobilių dalys, nebus išpilamos rūgštys, alyvos ar kiti pavojingi skysčiai ir pan. Neteisėtai veikiantys automobilių ardytojai, siekdami didesnių pelnų, susidariusias plastiko, gumos atliekas neretai degina arba jomis teršia aplinką ar išmeta jas į buitinių atliekų sąvartynus.

Nesulaukia pagalbos

Apmaudu, kad gyventojai nesuranda pagalbos institucijose, kurios privalo užtikrinti aplinkos apsaugą nuo teršimo senų automobilių detalėmis“, - sakė V.Jankoit.  

„Susidariusią situaciją galime vertinti dvejopai – viena vertus, džiugina didėjantis visuomenės sąmoningumas ir teisinis raštingumas, kita vertus, apmaudu, kad gyventojai nesuranda pagalbos institucijose, kurios privalo užtikrinti aplinkos apsaugą nuo teršimo senų automobilių detalėmis“, - sakėo Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos vadovas Vladimir Jankoit.  

Siekdami užtikrinti kuo efektyvesnę veiklą, Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija ir toliau ragina informuoti juos  apie nelegalius transporto priemonių ardytojus.

„Visi seni automobiliai turi būti tinkamai surenkami ir išardomi, dalys naudojamos pakartotinai arba perdirbamos, tad jei dabartinė situacija nepasikeis, Lietuva gali tapti senų automobilių sąvartynu, “ – sako Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos direktorius Alfredas Skinulis.

Nelegalūs sąvartynai

Nelegalūs, teisės aktų reikalavimų nesilaikantys automobilių ardytojai po automobilio išardymo likusias nevertingas atliekas dažniausiai išmeta – tokie nelegalūs sąvartynai atsiranda įvairiose nuošalesnėse vietose, taip pat pamiškėse, pakelėse. Pagal teisės aktų reikalavimus senus automobilius gali sutvarkyti projekto „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ organizatoriai. Senų automobilių savininkai privalo savo automobilius priduoti legaliems tvarkytojams.

Iš kiemų atvilti neprižiūrėti automobiliai vėliau aikštelėse užsistovi metų metus.
Iš kiemų atvilti neprižiūrėti automobiliai vėliau aikštelėse užsistovi metų metus.

Pasenęs, naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra laikomas atliekomis ir yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali išbėgti kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys, išdaužyti automobilio stiklai ne tik užteršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvę į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Gyventojai ir įmonės, dėl įvairių priežasčių kiemuose laikantys nebenaudojamus, nebevažiuojančius automobilius, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą. Pasinaudojus „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ akcijomis, galima atsikratyti nebevažiuojančio automobilio ir išvengti baudų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką