Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus: klausimynas apie darbų saugą niekam tikęs

Valdas Sutkus
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdas Sutkus
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė Darbo inspekcija praėjusių metų pabaigoje išleido klausimyną, kurį sudaro 257 klausimai. Jį turi užpildyti visos įmonės, kuriose yra nors vienas samdomas darbuotojas. Verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus tikina, kad tai visiškai beprasmis reikalas ir naudos iš to nebus jokios.

Sudarytame klausimyne reikia atsakyti, ar įmonėje yra profesinė sąjunga, ar darbdavys priklauso asocijuotai darbdavių organizacijai, ar yra darbuotojo raštiškas prašymas dėl darbo užmokesčio mokėjimo kartą per mėnesį. Taip pat reikia nurodyti įmonės pavadinimą, adresą, nors šie duomenys ir šiaip yra nurodyti registre.

„Kaip tai susiję su darbų sauga, aš nežinau“, - Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ teigė V. Sutkus.

Jam keisti atrodo ir itin smulkūs darbo saugos klausimai apie tai, ar įmonėje vertinama sprogimo rizika, visą kūną ir rankas veikiančios vibracijos, optinė spinduliuotė, psichosomatiniai rizikos veiksniai. 

„Ką reikės daryti smulkiai įmonei? Kaip jai pasakyti apie psichosomatinius veiksnius? Tikriausiai teks kreiptis į konsultantą ir mokėti kelis šimtų litų už tai“, - piktinosi pašnekovas.

Verslo organizacijoms protestais pavyko pasiekti, kad terminas, iki kada įmonės turi klausimyną pristatyti Valstybinei darbo inspekcijai, nukeltas iki 2014 m. liepos 1 d., tačiau V.Sutkus mano, kad šio klausimyno išvis nereikia.

„Pas mus biurokratizmas yra žymus tuo, kad iš pradžių padaroma, o pakui pagalvojama“, - sakė V. Sutkus.
 
 

Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius

Padėtų tik savanoriškumas ir  „meduoliai“
 
Seimo nario Remigijaus Šimačiaus teigimu, toks klausimynas yra visiška nesąmonė ir būtų efektyvus tik tokiu atveju, kai įmonės jį pildytų savanoriškai ir gautų už tai kokį nors „meduolį“.
 
„Dabar, atsiprašau, koks kvailys gali rašyti, kad įmonėje kažkas blogai? Kas pasitiki Darbo inspekcija, kad ši neateis ir nenubaus už tai?“ - klausė liberalas.

R.Šimašius įsitikinęs, kad verslas neturėtų nusileisti ir nebekovoti, kad klausimynas apskritai būtų atšauktas.
 
„Man iš tiesų labai norėtųsi, kad verslas pasakytų, kad neturi iš principo būti tokio klausimyno, jeigu jis yra privalomas. (...) Iš verslo pozicijos kartais atrodo, kad ir šuo kariamas pripranta. Kadangi žadėjo, kad muš labai smarkiai , o muša tik truputėlį, tai jau tada gerai“, - stebėjosi R Šimašius.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką