Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Achema“ pardavė pastatų kompleksą Kaune beveik už 13 mln. Lt

„Achema“
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / „Achema“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno komercinių patalpų rinkoje įvykdytas vienas stambiausių pastarojo metų sandorių. Lietuviško kapitalo koncernas Achemos grupė, atstovaujamas nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“, pardavė jam priklausiusį komercinės paskirties pastatų kompleksą Vytauto gatvėje. Beveik 12 300 kvadratinių metrų objektą už daugiau nei 12,8 milijonus litų įsigijo bendrovė „Polonezas“, priklausantis „Eurokos“ įmonių grupei.

„Šis sandoris gerokai išjudino pastaruoju metu užsnūdusią Kauno komercinio nekilnojamojo turto rinką. Gan ilgą laiką duomenų statistika Kauno modernių biurų rinkoje rodė didelį užimtumą ir sparčiai augantį naujų patalpų poreikį. Tad po šio sandorio laisvų modernių plotų rodikliai turėtų gerokai pagerėti“, – teigia Saulius Umbrasas, „Ober-Haus“ Kauno biuro vadovas. Kompleksas užima vientisą teritoriją ir susideda iš keturių pastatų. Trys iš jų (apie 5000 kv. m)  yra įrengti ir šiuo metu realizuojami nuomos rinkoje. Likęs gamybinis pastatas (apie 7300 kv. m) verčiamas į modernų verslo centrą.

„Ober-Haus“ duomenimis, Kaune per pirmąjį šių metų ketvirtį laisvų modernių biuro patalpų lygis sumažėjo nuo 1,5 proc. iki 1,4 proc., o bendras laisvų patalpų kiekis sudarė  vos 1200 kv. m . „Po šio sandorio Kauno biurų nuomos rinka jau pasipildė apie 5000 kv. m paruoštomis patalpomis ir pasipildys dar apie 7000 kv. m,  kurios bus įrengtos ir pateiktos nuomoti. Be to, vertindami objekto perspektyvą, prisiminkime, kad kalba eina apie modernias biuro patalpas centrinėje Kauno miesto dalyje“, – kalba S. Umbrasas.

„Ober-Haus“ atstovas pastebi, kad Kaune esant gausioms kvalifikuotos darbo jėgos ir pažangių studentų pajėgoms, būsimasis verslo centras turėtų būti itin patrauklus IT ir kitoms paslaugų eksportų užsiimančioms kompanijoms. Be to, palyginus su šalies sostine, Kaune įmonės gali turėti santykinai mažesnius pastoviuosius veiklos kaštus, o tai lemtų kur kas spartesnį bendrovės konkurencingumo ir pelningumo augimą. 

informacija
ACHEMA, AB
Vadovas: Ramūnas Miliauskas Darbuotojų sk.: 1143 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
ACHEMOS GRUPĖ, UAB koncernas
Vadovas: Audrius Bendaravičius Darbuotojų sk.: 40 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką