Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo NT mokesčio apsaugo žvakių liejimas ir šarvojimas

Kaunas ir jo apylinkės pro sraigtasparnio langą
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaunas ir jo apylinkės pro sraigtasparnio langą
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) Nekilnojamojo turto mokesčio už 2015 metus planuoja surinkti kiek mažiau, nei pernai. Ir nors didžioji dalis šio mokesčio nukeliauja į savivaldybių iždus, tačiau išimčių, kam jis nėra taikomas, yra gausu.

Galima nesutikti su nustatyta NT verte

VMI pirmadienį priminė, kad šie metai bus paskutiniai,  kuomet mokesčiai už NT bus apskaičiuoti netaikant naujų mokestinių verčių.

Mokestine verte yra vadinama nustatyta turto rinkos vertė. Nuo šių metų pradžios juridiniams asmenims ir gyventojams, privalantiems mokėti NT mokestį, rinkos vertę nustato Valstybės įmonė „Registrų centras“.

Mokestine verte yra vadinama nustatyta turto rinkos vertė.

Tiesa, naujosios vertės bus aktualios NT mokestį mokant tik už šiuos metus, t.y tik 2017 m. 

Vis dėlto, „Registrų centro“ apskaičiuota mokestinė verte kai kurie NT mokesčio mokėtojai gali likti nepatenkinti.

Tokiu atveju, iki šių metų kovo 31 d. į VMI gali būti kreipiamasi su prašymu, kad NT vertė būtų tapati nustatytajai NT individualaus vertinimo ataskaitoje.

Mokesčio tarifą nustato individualiai

VMI duomenimis, 2015 m. už 2014 m. iš viso buvo deklaruota 89,6 mln. Eur NTM. Net 87,7 mln. Eur NT mokesčio deklaravo juridiniai asmenys, o likusiuosius 1,9 mln. Eur – gyventojai. ​

Kaip 15min teigė Panevėžio apskrities VMI atstovė spaudai Rita Skavičienė, planuojama, kad šiais metais bus sumokėta kiek mažiau, 83 mln. Eur NT mokesčio.

Skaičiuojama, kad iš šios sumos 2,3 mln. Eur pateks į valstybės, o 80,7 mln. Eur – savivaldybių biudžetus. 

Kiekviena Lietuvos savivaldybė NT mokesčio tarifą nustato atskirai, ir jis gali siekti nuo 0,3 iki 3 proc.

Painioja su kitu mokesčiu 

Nemažai žmonių NT mokestį painioja su vadinamuoju „prabangos mokesčiu“ – mokesčiu, kuris mokamas už turimą NT, kurio vertė viršija 220 000 Eur. Tokiu atveju, šią sumą viršijanti dalis apmokestinama 0,5 proc. mokesčio tarifu.

Vertingą NT valdantis asmenys šį mokestį privalo susimokėti iki kiekvienų metų gruodžio 15 d. 

Tuo tarpu NT mokestį privalo sumokėti tik juridiniai asmenys už turimą NT arba jo dalį, kurį neterminuotai ar ilgesniam nei mėnesio laikotarpiui yra perėmę naudotis iš fizinių asmenų. 

Savo ruožtu fiziniai asmenys minėtąjį mokestį privalo mokėti tik už komercinės paskirties NT, nesvarbu, jis yra naudojamas, ar nenaudojamas komercinėje veikloje.  

NT mokesčio gali išvengti tik tie gyventojai, kuriems priklausantys statiniai naudojami kulto apeigų reikmenų gamybai, socialinei globai ir priežiūrai, pajamoms iš žemės ūkio veiklos gauti, švietimo darbui ar teikiant laidojimo paslaugas.

Be to, neapmokestinamas ir kapinių teritorijoje esantis NT arba statinys, kurį fizinis asmuo, turintis meno kūrėjo statusą, naudoja kaip kūrybinę dirbtuvę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką