-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Renovacijos sėkmės istorija: nuo pasipriešinimo iki vienbalsio pritarimo

Sėkmingas daugiabučio atnaujinimo (modernizacijos) projekto įgyvendinimas – gana ilgas ir nemažai pastangų pareikalaujantis procesas. Gyventojų atidumas būtinas tiek rengiant investicijų projektą, tiek ir prižiūrint, jog visi darbai būtų atlikti tinkamai. Tačiau nuoseklus darbas atsiperka keleriopai, nes daugiabutį kamavusios problemos tampa praeitimi. Kalbiname vieno sėkmingai renovuoto daugiabučio, esančio Alytuje, Kaštonų gatvėje, bendrijos pirmininkę Oną Ivanauskienę.
Daugiabutis
Daugiabutis / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Kaip ir daugelyje kitų senų ir neatnaujintų namų, ponia Ona kaip postūmį renovacijai įvardijo šildymo kainas, pasenusį pastato vidų ir fasadą: „Visų pirma, renovaciją pradėjome, nes daug mokėjome už šilumą. Palyginus su kitais nerenovuotais namais gal ir nedaug, bet vis tiek norėjosi mokėti mažiau. Be to, šilumos sistemos ir siurbliai, žiemą turintys užtikrinti šilumą, paprasčiausiai byrėjo, dėl to ir keitėme viską. Taip pat reikia turėti galvoje, kad namas blokinis, statytas 1978-aisiais metais, tad jo sienose paprasčiausiai pradėjo atsirasti plyšiai.“

Įtikino beveik visus

Gyventojų pritarimą pavyko pasiekti dėl to, kad su kiekvienu namo gyventoju buvo kalbamasi asmeniškai, buvo užtikrinama, kad gyventojų renovacijos lūkesčiai ir realybė sutaptų.

Anot bendrijos pirmininkės, nors iš pradžių gyventojai priešinosi renovacijai, vėliau jai pritarta beveik vienbalsiai: „Iš pradžių visi gyventojai priešinosi renovacijai, ir tik 4 gyventojai pasisakė už. Tačiau vėliau, sužinojus kad gyventojams, gaunantiems kompensacijas už šilumos suvartojimą, bus atimamos kompensacijos, šis faktorius suveikė. Po metų tiek dėl šios priežasties, tiek dėl mūsų atliktų namų darbų įtikinant gyventojus, visi gyventojai sutiko ir praktiškai vienbalsiai balsavo už renovacijos procesą, nesutiko tik vienas gyventojas.“

Gyventojų pritarimą pavyko pasiekti dėl to, kad su kiekvienu namo gyventoju buvo kalbamasi asmeniškai, buvo užtikrinama, kad gyventojų renovacijos lūkesčiai ir realybė sutaptų. „Ėjau, visus kalbinau, šnekėjau, taip pat buvo atėję ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) atstovai. Be to, vienas gyventojas, nusimanantis statybų srityje, taip pat paaiškino gyventojams renovacijos proceso detales. Taip ir užvedėme visą ratą.“

Spėjo pasinaudoti 40 proc. valstybės parama

Anot pašnekovės, gyventojų įtikinimas truko daugiau nei metus. „Įkalbinėjimo procesas prasidėjo 2011 metais, o renovacijos darbai – tik 2014-aisiais. Labiausiai užtruko dokumentų tvarkymas.“

Tačiau bendrijos pirmininkė džiaugėsi, kad nors buvo sudarytas gan pigus investicijų planas, buvo atlikti visi namo funkcionalumui padidinti būtini darbai: „Pasirinkome tuos darbus, kuriems buvo taikoma 40 proc. savivaldybės parama. Tačiau džiaugiamės rezultatais – po renovacijos bute 21 laipsnio temperatūra. Gyvenimas visai kitoks – daug šilčiau, ir mokame trigubai pigiau.

Alytuje, kaip ir kitose Lietuvos vietose, renovacijos projektai sėkmingai įgyvendinami ir toliau – net ir patys konservatyviausi gyventojai skuba suspėti pasinaudoti palankiomis renovacijos sąlygomis, teikiama parama bei vis geriau supranta renovuotų būstų pranašumus.

BETA-mazas
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius