Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 11 proc.

Elektros kaina 2014 metais
Novamedia.lt / Elektros kaina 2014 metais
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje sumažėjo net 11 proc., o Estijoje – 5 proc., lyginant su ankstesne savaite. Elektros atpigimą lėmė mažesnis jos suvartojimas ir atšilęs oras.

Lietuvoje ir Latvijoje elektros kaina siekė 49,52 EUR/MWh ir svyravo nuo 29,05 EUR/MWh iki 70,98 EUR/MWh. Kainos kritimui įtakos turėjo 4 proc. sumažėjęs elektros suvartojimas šiose šalyse.

Tuo tarpu Estijoje vidutinė elektros kaina siekė 35,59 EUR/MWh. Čia ji svyravo tarp 27,03 EUR/MWh ir 70,98 EUR/MWh. Kadangi elektros jungtys veikė pilnu pajėgumu, kaina Estijoje visą laiką buvo tokia pati kaip Suomijoje, tad elektros pigimą lėmė atitinkamas 5 proc. kainos mažėjimas Skandinavijos šalyje. Pastarojoje kainos mažėjimą lėmė atšilęs oras.

Reikšmingesnis kainos kritimas Lietuvoje ir Latvijoje, lyginant su Estija, šiek tiek mažino valandų skaičių, kai kainos visose šalyse buvo vienodos. Elektros kainos Lietuvoje ir Latvijoje bei Estijoje buvo vienodos 20 proc. valandų.

Gamyba išliko stabili

Nors elektros paklausa Lietuvoje ir Latvijoje mažėjo, elektrinės Baltijos šalyse pagamino tokį patį elektros energijos kiekį kaip ir ankstesnę savaitę – 76 proc.

Dėl sumažėjusios elektros paklausos Lietuva importavo ir mažesnį kiekį elektros – 67 proc. Tuo tarpu Latvija importavo 28 proc., o Estija pagamino 31 proc. daugiau elektros nei suvartojo. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką