Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaroslavas Neverovičius SGD terminalui norėtų norvegiškų dujų

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sausio 23-24 dienomis energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius vizito Norvegijoje metu susitiko su Norvegijos Karalystės naftos ir energetikos ministru Tordu Lienu ir energetinių įmonių atstovais. Susitikime su Norvegijos naftos ir energetikos ministru buvo aptarti abiejų šalių energetikos politikos klausimai, energetikos politikos pokyčių Lietuvoje ir Norvegijoje temos, dvišalis ir regioninis bendradarbiavimas energetikos srityje bei jo perspektyvos.

Kalbėdamas apie Lietuvos ir Norvegijos partnerystę, energetikos ministras paminėjo Norvegijos bendrovių dalyvavimą įgyvendinant strateginius projektus ir tai, kad SGD terminalo projektas yra itin svarbus Norvegijos ir Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo pavyzdys. 

„SGD terminalo infrastruktūrai pagal ES reikalavimus  galioja laisva trečiųjų šalių prieiga, todėl nebus ribojimų naudotis terminalo pajėgumais. Jau šį pusmetį starteginį projektą įgyvendinanti įmonė „Klaipėdos nafta“ organizuos atvirą SGD terminalo pajėgumų aukcioną, kuriame taip pat galės dalyvauti visos reikalavimus atitinkančios įmonės“ – pažymėjo ministras. 

Jis išreiškė viltį, kad Norvegijos įmonės aktyviai dalyvaus tiekiant dujas SGD terminalui. Pasak ministro, tai dar labiau sutvirtintų dvišalius ekonominius ir politinius Lietuvos ir Norvegijos santykius.

Susitikime ministras J.Neverovičius pristatė vienos svarbiausių regioninio bendradarbiavimo iniciatyvų – Baltijos energijos rinkos jungčių plano (angl. Baltic Energy Market Interconnection Plan, BEMIP) rėmuose vykdomus Lietuvai svarbius projektus (elektros jungtys „LitPol Link“ ir „NordBalt“). Pabrėžta, kad šie projektai  bus baigti 2015 m. ir sukurs tinkamai veikiančią ir integruotą energijos rinką bei užtikrins būtiną energetikos infrastruktūrą, siekiant konkurencingos, tvarios ir saugios energijos rinkos Baltijos jūros regione. 

Šių projektų įgyvendinimas nebūtų buvęs toks spartus ir sėkmingas, jei ne regiono partnerių parama, įsitraukimas ir pagalba siekiant panaikinti Baltijos šalių energetinę izoliaciją. „Nors sutartų BEMIP projektų įgyvendinimas artėja į pabaigą, manome, kad tai yra labai sėkmingas regioninio bendradarbiavimo pavyzdys, o bendros iniciatyvos ir darbai bus įgyvendinami ir ateityje,“ – susitikime su ministru  T.Lien sakė J.Neverovičius.

Vizito metu ministras J.Neverovičius taip pat susitiko su elektros biržos „Nordpool Spot“, elektros įmonės „Statkraft SF“, suskystintų gamtinių dujų (SGD) versle dalyvaujančių įmonių „Statoil“ ir „Hoegh LNG“ atstovais bei perdavimo sistemos operatoriumi „Statnett SF“.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką