Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LITGAS pradės prekybą SGD terminalo bandymui skirtomis dujomis

Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos
BFL/Ingos Juodytės nuotr. / Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė LITGAS, atliekanti paskirtojo tiekėjo funkciją, antradienį pradės prekybą suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo bandomiesiems darbams skirtomis dujomis.

Iki šių metų gruodžio 31 dienos LITGAS Lietuvos gamtinių dujų biržose „GET Baltic“ ir „Baltpool“ pasiūlys įsigyti iki 50 mln. kubinių metrų SGD terminalo testavimui skirtų dujų.

„Gamtinių dujų biržos yra skaidriausias šiuo metu prieinamas gamtinių dujų realizavimo rinkoje būdas, suteikiantis visiems vartotojams vienodas sąlygas. Taip pat mes išbandysime prekybą biržoje, įvertinsime jos galimybes bei rinkos poreikius, kad kitais metais, pradėję realią veiklą, turėtume patirties, žinių ir galėtume efektyviai valdyti tiekimą ir prekybą“, – teigė LITGAS generalinis direktorius Dominykas Tučkus.

Taip pat mes išbandysime prekybą biržoje, įvertinsime jos galimybes bei rinkos poreikius, kad kitais metais, pradėję realią veiklą, turėtume patirties, žinių ir galėtume efektyviai valdyti tiekimą ir prekybą.

Terminalo bandymams skirtas SGD krovinys buvo įsigytas iš bendrovės „Statoil“, įvertinus 16 pasiūlymų iš 9 skirtingų tiekėjų, su kuriais LITGAS yra pasirašiusi neįpareigojančias bendrąsias prekybos sutartis. Į Klaipėdos uostą šis krovinys bus atgabentas spalio pabaigoje SGD tanklaiviu, sudarant galimybes įvairiapusiškai išbandyti Klaipėdos SGD terminalo veikimą.

Galutiniai SGD terminalo sistemų bandymai ir paleidimo derinimo darbai bus atlikti tik prišvartavus SGD laivą-saugyklą. Tai yra technologiškai sudėtingas procesas leisiantis visapusiškai išbandyti terminalo veiklą ir suderinamumą su uosto bei Lietuvos gamtinių dujų perdavimo infrastruktūromis.

2014 metų vasarį Energetikos ministerija įmonę LITGAS patvirtino paskirtuoju tiekėju, kuris nuo 2015 metų turės tiekti SGD terminalui minimalųjį būtinąjį gamtinių dujų kiekį – 540 mln. kubinių metrų. Toks kiekis yra reikalingas užtikrinti nepertraukiamą SGD terminalo veiklą.

Nepertraukiamu režimu veikiantis SGD terminalas taps alternatyvių gamtinių dujų importo šaltiniu, atvers prieigą prie pasaulinės SGD rinkos ir sudarys galimybes rinktis tiekėjus.

LITGAS planuoja tapti konkurencingu žaidėju regiono gamtinių dujų ir SGD tiekimo komercinėje rinkoje, atsižvelgusi į paklausą ketina užsiimti bunkeriavimo – SGD, kaip kuro laivams, tiekimo veikla.

informacija
BALTPOOL, UAB
Vadovas: Andrius Smaliukas Darbuotojų sk.: 12 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
LITGAS, UAB
Vadovas: Vytautas Čekanavičius Darbuotojų sk.: 14 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką