Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LVAT patvirtino – energetikos sektoriuje buvo sudarytas kartelis

Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) patvirtino 2015 m. vasario 11 d. nutarimą, kuriuo Konkurencijos taryba pripažino, kad dvi konkurentės UAB „Lukrida“ ir UAB „Manfula“ derino iš UAB „Envija“ perkamų vidaus degimo variklių kainas ir taip ribojo konkurenciją kogeneracinių jėgainių statybos rinkoje.

LVAT pritarė Konkurencijos tarybai, kad bendrovės savo veiksmais pažeidė Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo reikalavimus. LVAT tokią išvadą padarė atsižvelgdamas į Konkurencijos tarybos argumentus, kad UAB „Lukrida” ir UAB „Manfula”, dalyvaujant UAB „Envija”, derindamos tarpusavio veiksmus atsisakė galimybių savarankiškai derėtis dėl iš UAB „Envija” perkamų vidaus degimo variklių įsigijimo kainos.

Toks susitarimas dėl perkamos produkcijos kainų fiksavimo galimai lėmė didesnes kogeneracinių jėgainių, kuriose naudojami vidaus degimo varikliai, statybos darbų kainas.

Tyrimą Konkurencijos taryba pradėjo 2013 m., gavusi UAB „Lukrida” pranešimą apie su konkurente UAB „Manfula“ sudarytą kainų derinimo kartelį.

LVAT paliko galioti tokias už sudarytą kartelinį susitarimą bendrovėms skirtas baudas: UAB „Manfula“ – 333 900 Eur, UAB „Envija“ – 218 696 Eur. Be to, teismas patvirtino, kad Konkurencijos taryba teisėtai ir pagrįstai atleido UAB „Lukrida“ nuo 656 600 Eur baudos šiai prisipažinus apie dalyvavimą kartelyje.

Remiantis Konkurencijos tarybos parengta atleidimo nuo baudų programa, draudžiamo susitarimo dalyvis, pateikęs visą jam žinomą informaciją ir bendradarbiaudamas su Konkurencijos taryba, gali būti atleistas nuo baudos arba ji gali būti sumažinta iki 75 proc.

informacija
MANFULA, UAB
Vadovas: Virginijus Štiormer Darbuotojų sk.: 46 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką