Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Orlen Lietuva“ darbuotojai ruošiasi streikui

Orlen Lietuva
Orlen Lietuva
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Orlen Lietuva“ darbuotojų profsąjunga po įtemptų derybų su „Orlen Lietuva“ vadovybe pasirašė nesutarimų protokolą. Tai reiškia, kad nutraukiama kolektyvinė sutartis. Po šio žingsnio imtasi kitų procedūrų – darbdaviui įteikti reikalavimai dėl darbo užmokesčio, garantijų ir kitų sąlygų užtikrinimo ir imtasi ruoštis streikui.

Pirmadienį profsąjungos atstovai aptarti susidariusios situacijos susitinka su premjeru Algirdu Butkevičiumi.

„Taip blogai Mažeikių naftos perdirbimo įmonėje dar nebuvo. Mes sutikome su darbuotojų mažinimu, sutikome su socialinių garantijų mažinimu. Tačiau įmonės vadovai užsimojo dar plačiau. Todėl pirmą kartą įmonės istorijoje nutraukta kolektyvinė sutartis. Dabar jau galimos labai įvairios protesto akcijos. Kitą penktadienį bus mitingas.

Taip blogai Mažeikių naftos perdirbimo įmonėje dar nebuvo, – vertina profsąjungos vadovė.

Tuo pačiu metu ruošiamės streikui – šiuo metu apklausiame darbuotojus, kokios priemonės ir streiko sąlygos jiems priimtiniausios.  Taip pat ruošiamės ir teisminiams procesams. Mes privalome apginti savo teises gauti tai, ką uždirbame tokiomis sudėtingomis sąlygomis. O darbdaviai turi pajusti, jog be žmonių gamykla tikrai negali dirbti“, – niūriai ateitį mato „Orlen Lietuva“ darbuotojams atstovaujančios Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

Šiemet iš „Orlen Lietuva“ atleista apie 160 darbuotojų. Iš viso prie „Orlen“ atleista apie 2000 darbuotojų – prieš įmonę nusiperkant lenkams dirbo apie 3500, dabar liko apie 1400 žmonių.

„Mažeikiams tai didžiuliai smūgiai. Kaip ir liekantiems įmonėje – mes dirbame su labai pavojingomis medžiagomis, ir mūsų krūviai negali būti didinami be ribų, nes tai gresia dideliais nemalonumais – dirbant tokioje aplinkoje nuovargis gali tapti rimtų nelaimių priežastimi“ , – sako V. Vilimienė.

 

informacija
ORLEN LIETUVA, AB
Vadovas: Ireneusz Jan Fąfara Darbuotojų sk.: 1364 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką