Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suskystintų gamtinių dujų terminalo statyboms finansuoti – valstybės garantija Šiaurės investicijų banko paskolai

Suskystintų gamtinių dujų terminalas – brangus ginklas prieš „Gazprom“ monopoliją.
„Klaipėdos naftos“ nuotr. / Suskystintų gamtinių dujų terminalas – brangus ginklas prieš „Gazprom“ monopoliją.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė pritarė, kad būtų suteikta valstybės garantija Šiaurės investicijų bankui dėl AB „Klaipėdos nafta“ teikiamos 34,754 mln. eurų (120 mln. litų) paskolos investicijų projektui „Suskystintų gamtinių dujų terminalas“ finansuoti.

Paskola teikiama 20 metų, pradedant ją grąžinti po 5 metų. Metinė palūkanų norma – kintama, gegužės 30 d. ji prilygo 1,997 proc.

Valstybės garantija sudaro galimybę AB „Klaipėdos nafta“ įgyvendinti investicijų projektą „Suskystintų gamtinių dujų terminalas“, kurio pagrindiniai tikslai yra spręsti Lietuvos priklausomybės nuo vienintelio išorinio dujų tiekėjo problemą, sumažinti OAO „Gazprom“ galimybes naudotis dominuojančia padėtimi derybose dėl gamtinių dujų kainos, suteikti galimybę dujų rinkos dalyviams pasirinkti kontraktus su kainodaros mechanizmu, nesusietu su naftos kainomis.

Finansų ministerija atkreipia dėmesį, kad, 2013 metais siūlydama suteikti valstybės garantiją dėl Europos investicijų banko AB „Klaipėdos nafta“ teikiamos iki 280 mln. litų paskolos, ministerija kreipėsi į Europos Komisiją dėl valstybės pagalbos. Europos Komisija priėmė sprendimą, kad valstybės garantijos suteikimas dėl 400 mln. litų paskolos (t.y. Europos investicijų banko paskola sudaro 280 mln. litų, o numatoma Šiaurės investicijų banko paskola – 120 mln. litų) yra leistina valstybės pagalba.

Valstybės garantija Šiaurės investicijų bankui teikiama tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir Europos investicijų bankui, t.y. taip, kaip rekomendavo Europos Komisija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką