Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

8 temos, apie kurias kitąmet kalbės investuotojai

Naftos telkinys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Naftos telkinys
Šaltinis: traders.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Barclays“ banko atstovai sudarė aštuonių temų, kurios, anot šio banko specialistų, dominuos rinkoje kitais metais, sąrašą. Jie tvirtina, kad, jeigu investuotojai vadovausis šiomis rekomendacijomis, tuomet kiti metai jiems bus sėkmingi.

1. Akcijos patrauklesnės už obligacijas

Investuotojai turėtų išlaikyti subalansuotą portfelį, tačiau tuo pačiu šiek tiek labiau pirmenybę reikėtų teikti kompanijų akcijoms. 2015 metai akcijoms nebus lygiai tokie pat geri kaip 2014 metai.

2. JAV centrinis bankas bazinę palūkanų normą padidins jau kitų metų viduryje

Dėl pinigų politikos Amerikoje sugriežtinimo, grąžos normos iš aktyvų, įvertinus riziką, nebus žavinčios. Amerikos akcijų rinka atsiliks nuo kitų biržų.

3. Doleris bus stiprus

Amerikos valiutai ir toliau palaikymą suteiks pagrindinių pasaulio bankų vykdomų monetarinių politikų krypčių išsiskyrimas. Tarp viso to pasekmių bus aukso silpnumas, be to, besivystančių rinkų fone geriau seksis brandžioms akcijų rinkoms (išskyrus Amerikos).

4. Nafta ir toliau bus pigi

Dėl ir toliau išliksiančių žemų naftos kainų gali brangti vartojimo prekių sektoriuje veikiančių kompanijų akcijos, taip pat augančių Azijos šalių kompanijų akcijos. Tarp valiutų stiprėti turėtų Indijos rupija. Tuo tarpu neigiamos pingančios naftos pasekmės jau yra įvertintos šio sektoriaus atstovių akcijų kainose bei naftą išgaunančių šalių valiutų kursuose.

5. Japonijos ekonomika sutvirtės

Ekspansinė Japonijos banko veikla ir šalies nacionalinio pensijų fondo investavimo politikos pasikeitimas – tai argumentai, kodėl reikėtų investuoti į Tokijo biržoje kotiruojamų kompanijų akcijas. Tačiau užsienio investuotojai turėtų apsidrausti nuo jenos kurso svyravimų.

6. Esminiai metai euro zonai

Reformų sėkmė reikštų augimą Europos biržose, o nesėkmė reikštų ne tik kompanijų akcijų išpardavimą, tačiau ir periferinių euro zonos šalių obligacijų išpardavimą. Investuotojai turėtų tikėtis tolesnio euro pigimo bei tuo pačiu tikėtis žemos grąžos iš Vokietijos valstybinių obligacijų.

7. Nedidelis pagyvėjimas pasaulio ekonomikoje

Kitais metais reikėtų tikėtis šiokio tokio pasaulinės ekonomikos augimo paspartėjimo, o tai reiškia, kad rizikingi aktyvai tampa vis labiau pigesni.

8. Prastos besivystančių rinkų perspektyvos jau įvertintos kainose

Ekonominė aplinka besivystančiose šalyse išlieka sudėtinga, tačiau dauguma problemų jau įskaičiuotos į kainas. Investuotojai besivystančių šalių aktyvų atžvilgiu turėtų užimti neutralią poziciją, o patraukliausiai tarp jų atrodo obligacijos denominuotos vietine valiuta ir kylančių Azijos šalių akcijos. Tarp minėto žemyno šalių, dėl pigesnės naftos ir įgyvendinamų reformų, geriausiomis perspektyvomis pasižymi Indija. 

traders.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką