Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akcijų biržos V.Putino ir P.Porošenkos susitikimą įvertino teigiamai

Birža
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Akcijų biržos V.Putino ir P.Porošenkos susitikimą įvertino teigiamai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį antrą dieną iš eilės Europos akcijų rinkos kilo ir sudarė didžiausią teigiamą šuolį per keturis praėjusius mėnesius. Investuotojų optimizmas ir toliau neblėsta laukiant euro zonos kiekybinio ekonomikos skatinimo bei matant, kad Ukrainos ir Rusijos konflikto sprendimas diplomatiniame lygyje pajudėjo teigiama linkme, antradienį susitikus abiejų šalių prezidentams aptarti susiklosčiusios padėties sprendimo.

Esant tokiai situacijai, didieji indeksai Euro Stoxx 50 ir Stoxx Europe 600 kilo atitinkamai po 1,01 proc. ir 0,73 proc. O JAV akcijų rinkose S&P 500 (0,11 proc.) indeksas investuotojų buvo nustumtas į visų laikų aukštumas ir pirmą kartą savo istorijoje prekybą baigė užsidarydamas ties 2000,02 punktų riba.

Antradienį JAV buvo paskelbtas liepos mėn. ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų indeksas, nustebindamas investuotojus savo aukštu šuoliu, kuris nebuvo fiksuotas nuo pat 1992 metų. Indeksas pakilo nuo 2,7 proc. iki 22,6 proc., tuo tarpu analitikai prognozavo 8,0 proc. pokytį.

Toks indekso pasikeitimas rodo, kad šalyje didėja prekių užsakymų skaičius, kuris lemia didesnį aktyvumą transportavimo bei gamybos sektoriuose. Taip pat antradienį paaiškėjo, kad vartotojų pasitikėjimo indeksas nepatvirtino apžvalgininkų prognozių (89,0) ir pakilo nuo 90,9 iki 92,4, tokių būdu signalizuodamas, kad JAV piliečiai įžvelgia šalies ekonomikoje pakilimo tendencijas.

Trečiadienį Vokietijoje bus skelbiamas GfK instituto rugsėjo mėnesio vartotojų pasitikėjimo indeksas, kuris apibrėš, kaip žmonės vertina esama šalies ekonominę situaciją bei savo finansinę būklę. Tikimasi, kad šis kriterijus turėtų nežymiai sumažėti nuo 9,0 iki 8,9 punkto. 

Valiutų rinkos

Palankesni JAV makroekonominiai rodikliai padėjo JAV doleriui pakelti savo vertę prieš eurą, antradienį dieną EUR/USD kursui sumažėjant 0,38 proc. ir apsistojant ties 1,3190 lygiu. Dauguma investuotojų tikisi greitu metu sulaukti JAV šalyje esančios bazinės palūkanų normos pakėlimo, tuo tarpu euras spaudžiamas žemos infliacijos euro zonoje bei galimo kiekybinio ekonomikos skatinimo yra stumiamas neigiama linkme prieš kitas pagrindines pasaulio valiutas. 

Šią savaitę pagrindinis investuotojų dėmesys bus sutelktas į penktadienį, kada bus skelbiamas euro zonos nedarbo lygis bei infliacijos rodikliai. Prognozuojama, kad nedarbo lygis liepos mėnesį išsilaikys nepakitęs (11,5 proc.), tačiau metinė rugpjūčio mėn. infliacija susitrauks nuo 0,4 proc. iki 0,3 proc. Trečiadienį EUR/USD valiutų kursas dar susitraukė 0,23 proc. ir šiuo metu laikosi ties 1,3160 lygiu. Tikėtina, kad artimoje perspektyvoje ir toliau matysime silpnėjantį eurą prieš JAV dolerį, tai tik patvirtina EUR/USD valiutų kurso ir EUR spekuliacinės pozicijos grafikas.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Antradienį Baltijos akcijų rinkose, kaip ir visoje Europoje, buvo jaučiamos pakilios investuotojų nuotaikos. Vilniaus (+0,16 proc.), Rygos (+0,81 proc.), Talino (+0,05 proc.) biržų indeksai kilo, investuotojams trijose biržose pasiekiant bendrą 426 tūkst. eurų apyvartą. Aktyviausiai Taline investuotojai keitėsi bendrovių „Tallinna Vesi“ (0,00 proc.), „Olympic Entertainment Group“ (0,00 proc.), „Tallink Grupp“ (+0,42 proc.) vertybiniais popieriais.

Tuo tarpu Vilniuje dviem tiesioginiais sandoriais buvo pakeltas „Linas Agro Group“ bendrovės akcijų apyvartumas, šoktelint akcijos vertei 0,75 proc. iki 0,675 euro už akciją. Savaitei einant į pabaigą turėtų išsiskirti aktyvumas bendrovių vertybiniais popieriais, kurios dar nepaskelbė antrojo ketvirčio veiklos rezultatų.

Apžvalgą parengė Renatas Žeknys, „Swedbank“ makleris

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką