Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asociacija ragina kuo greičiau reglamentuoti elektronines cigaretes

Elektroninė cigaretė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Elektroninė cigaretė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kad elektroninės cigaretės nebūtų prieinamos nepilnamečiams, o į rinką patektų vien tik saugūs produktai, šių gaminių rinka turi būti neatidėliotinai reglamentuota pagal ES tabako gaminių direktyvą, šiandien konstatavo elektroninių cigarečių asociacijos atstovai.

Nors naujoji Tabako produktų direktyva numato, kad nuo 2016 m. elektroninės cigaretės visoje Europos Sąjungoje turi būti reglamentuotos, anot asociacijos vadovo Tomo Karužo, dveji metai yra per ilgas laikotarpis, jog šiais gaminiais būtų prekiaujama, neįteisinus šių gaminių rinkos.

Asociacijos teigimu, norint teisiškai garantuoti nepilnamečių apsaugą ir vartotojų saugumą, Lietuva turėtų skubos tvarka perkelti elektroninių cigarečių reguliavimo nuostatas iš naujosios Tabako direktyvos. Šia direktyva Europos Sąjunga išsprendė visus elektorinių cigarečių reglamentavimo, nepilnamečių apsaugos, vartotojų informavimo ir saugumo klausimus, todėl ją įgyvendinti galima būtų jau šiais metais.

„Šiuo metu elektroninių cigarečių rinka yra labai mažai reguliuojama. Mūsų asociacijos nariai kategoriškai pasisako prieš nepilnamečių rūkymą, todėl savireguliacijos principu patys griežtai nepardavinėja elektroninių cigarečių nepilnamečiams. Tačiau norint užtikrinti nacionaliniu mastu veikiančias priemones, rinka privalo būti apsaugota įstatymais”, – sakė T.Karužas.

Tabako produktų direktyva nurodo, kad elektroninės cigaretės būtų neprieinamos vaikams; jų pakuotėse būtų pateikiamas informacinis lapelis su pagrindine informacija apie gamintoją, produkto sudėtį bei galimą šalutinį poveikį; skystis, kuriame yra nikotino, būtų pateikiamas rinkai tik tam skirtose pildomosiose talpyklose, kurių tūris yra ne didesnis kaip 10 ml, vienkartinėse elektroninėse cigaretėse arba vienkartinėse kapsulėse, o kapsulių ar rezervuarų tūris būtų ne didesnis kaip 2 ml; nikotino turinčiame skystyje būtų ne daugiau kaip 20 mg/ml nikotino; būtų uždrausti pranešimai reklaminiais tikslais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką