Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Auksinės komunalinės būsto paslaugos

Šiukšlių konteineris
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Šiukšlių konteineris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos gyventojai pasmerkti būti valdininkų sukurtos komunalinių paslaugų sistemos įkaitai. Ji verčia žmogų už paslaugas mokėti pagal būsto plotą, tad dažnas permoka, bet privalo sumokėti už tai, kuo net nesinaudoja. O pastangos keisti apiplėšiančią sistemą virsta beviltiška kova, rašo „Lietuvos žinios“.

Šiukšlių išvežimo, bendrų patalpų apšvietimo ir jų valymo, šilumos tinklų eksploatacijos išlaidos, remonto darbų sąskaitos ir kaupiamų lėšų klausimai daugiabučių namų gyventojams – tamsus miškas. Gyventojai dažnai nežino, už ką moka, bet sąskaitos vis didėja ir yra privaloma sumokėti, kiek priskaičiuoja namą administruojanti įmonė.

Žmonės, laikinai nesinaudojantys šiukšlių išvežimo paslaugomis, negali atsisakyti už tai mokėti. Gali metus iš namų neišnešti nė popierėlio, bet sumokėti turi visada vienodai, pagal būsto plotą. Už bendrų patalpų apšvietimą vienos laiptinės gyventojai moka skirtingai: vieniems tenka mokėti daugiau už kitus, lyg ne visiems laiptinėje vienodai šviesu. O už laiptinių valymą mokama net tada, kai jos neišvalomos mėnesius.

Nors daugiabučių gyventojai metų metus šiuos klausimus kelia viešai, jokių rezultatų savo naudai nepasiekia, mat sistema neįveikiama. Valdininkai palankūs komunalininkams, o šiems patogi tvarka, pagal kurią, pavyzdžiui, už šiukšles arba laiptinės apšvietimą sąskaita išrašoma pagal buto plotą, bet ne pagal jame gyvenančių žmonių skaičių ar pagal išneštą šiukšlių kiekį.

Jeigu žmogui yra per brangu išlaikyti trijų kambarių butą, jis gali priimti sprendimą pereiti į mažesnio ploto būstą. Jeigu žmogus sau leidžia gyventi trijų kambarių bute vienas, tai jis yra turtingas žmogus.

Pernai Seime buvo siūlomos Civilinio kodekso pataisos, pagal kurias mėginta įteisinti namų savininkams galimybę skirti lėšas pastatų priežiūrai ir išlaikymui ne tik pagal jų turto dydį, bet ir pagal gyventojų skaičių, bet gyventojams palankios pataisos nebuvo priimtos.

Vieno sostinės Karoliniškių mikrorajono daugiabučio namo gyventojų atlikta penkerių metų sąskaitų analizė rodo, kad per šį laiką šiukšlių išvežimo paslaugų kaina Vilniaus mieste padidėjo beveik 4 kartus, bendrų patalpų apšvietimas pabrango beveik pusantro karto, namo šilumos tinklų eksploatacija – beveik 3 kartus, administravimo išlaidos padidėjo 3 kartus, rašo „Lietuvos žinios“.

Gyventojai klausimus dėl tokių kainų šuolių Vilniaus miesto savivaldybei raštu dėstė šešis kartus, tačiau valdininkai nesiima ieškoti sprendimo. Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis gina savivaldybių politikus ir komunalininkams palankią sistemą.

„Dabartinė komunalinių paslaugų apskaičiavimo ir išlaidų paskirstymo tvarka pagal būsto plotą yra gera, nes kitokio nekintamo kriterijaus nėra. Žmonės klysta sakydami, kad permoka už paslaugas, nes juk kiekvienas moka savo dalį proporcingai pagal turto kvadratinius metrus. Jeigu žmogui yra per brangu išlaikyti trijų kambarių butą, tai jis gali priimti sprendimą pereiti į mažesnio ploto būstą. Jeigu žmogus sau leidžia gyventi trijų kambarių bute vienas, tai jis yra turtingas žmogus“, – teigė J.Antanaitis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką