Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„BTA Draudimas“: turto draudimo rinka ne tik atsigaus, bet ir augs

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Draudimo bendrovė UAB „BTA Draudimas” paskelbusi pasirašytų įmonių ir fizinių asmenų turto draudimo įmokų, gautų per pirmuosius metų mėnesius, skaičių teigia, kad šiais metais ir privatūs asmenys, ir verslininkai draudimo sąskaita taupo.

Per pirmus du šių metų mėnesius fizinių asmenų turto draudimo įmokos sudarė beveik 17 milijonų litų ir tai yra apie 18 proc. mažiau nei praeitais metais tuo pačiu laikotarpiu (21,6 mln. Lt). Tuo tarpu įmonių turto draudimo įmokos tesudarė 23,4 milijono litų ir tai yra mažiau nei pusė praeitais metais pasirašytų įmokų (51,9 mln. Lt.). Nežiūrint į tai, prognozuojamas augimas.

„Stebint sudarytų fizinių ir juridinių asmenų turto draudimo sutarčių skaičių – atvirkščiai, pastebimas augimas. Nekomercinio turto draudimo sutarčių skaičius išaugo 15,5 proc., komercinio – 12 proc. Traukiantis rinkai aštrėja konkurencinė kova tarp draudimo kompanijų, kuri verčia sumažinti turto kainas“, – sakė Dalia Strazdienė, bendrovės „BTA Draudimas“ Turto draudimo specialistė.

Ne tik prasidėjusi krizė, bet ir 2009 metų pradžioje panaikinta gyvulių draudimo įmokų kompensavimo tvarka darė įtaką ūkininkų ir žemdirbių norui drausti nekilnojamąjį turtą ar gyvulius.

„Nepaisant pirmųjų dviejų metų mėnesių – prognozuojama, kad šiemet turto draudimo rinka pradės atsigauti. Gyventojai ne tik krizės akivaizdoje, bet ir dėl patirtų nuostolių po šaltos žiemos bei pavasarinių potvynių, yra labiau linkę rūpintis savo turto apsauga, todėl draudimas šiais metais turėtų rodyti pirmuosius atsigavmo ženklus, o dėl konkurencinės kovos mažėjančios įmokos skatins draustis net ir mažas pajamas gaunančius asmenis“, – prognozavo D.Strazdienė

Vis dėlto, atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją rinkoje, didesnė dalis lietuviško kapitalo įmonių yra linkusios skaičiuoti kiekvieną litą ir tikėdamos, kad nelaimės pavyks išvengti, taupo ne tik draudimo, bet ir darbuotojų sąskaita. Anot turto draudimo ekspertės D.Strazdienės, „rinkai teigiamą įtaką įmonių turto draudimo augimui daro ES fondų lėšomis finansuojami projektai, kuriuose reikalaujamas turto draudimas“, – kalbėjo bendrovės „BTA Draudimas“ specialistė.

Latvijos draudimo bendrovė BTA Lietuvoje veiklą pradėjo 2002 metų vasario mėnesį, įsigijus 100 proc. Lietuvos draudimo bendrovės „LTB Draudimas“ akcijų. Tų pačių metų kovo mėnesį įmonės pavadinimas buvo pakeistas į UAB „BTA Draudimas“.

Komentarai
Temos Draudimas, Rinka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką