Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvusiam bankų prižiūrėtojui Kazimierui Ramonui gali grėsti baudžiamoji atsakomybė

Vitas Vasiliauskas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Vitas Vasiliauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš Lietuvos banko atleistam Kredito įstaigų priežiūros departamento direktoriui Kazimierui Ramonui gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė, mano Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Iš darbo Lietuvos banke savo noru praėjusią savaitę išėjo ir du K.Ramono pavaduotojai.

„K.Ramonas atleistas už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą. Natūralu, kad mes toliau aiškinamės situaciją banke ir natūralu, kad kontaktavome su teisėsaugos institucijomis ir atlikus tam tikrus vidinius veiksmus mes svarstome galimybę dėl kreipimosi į teisėsaugos institucijas. Tai yra visiškai natūralus dalykas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė V.Vasiliauskas.

Anot jo, visa Lietuvos banke surinkta informacija apie K.Ramono pažeidimus darbe bus perduota teisėsaugai.

V.Vasiliauskas neatskleidžia, kokius konkrečiai pažeidimus padarė K.Ramonas be to, kad supainiojo viešuosius ir privačius interesus dalyvaudamas banko „Snoras“ savininko Raimondo Baranausko sūnaus vestuvėse. 

Po K.Ramono atleidimo iš darbo išėjo ir du jo pavaduotojai. Jiems Lietuvos bankas iki šiol neturėjo priekaištų, tačiau jei jų bus rasta vėliau, teisėsaugai tokia informacija taip pat būtų perduota, sako V.Vasiliauskas.

Pasak jo, bankas „Snoras“ įtartinai pūstis pradėjo nuo 2004 metų. Jau tuomet, pasak V.Vasiliausko, galėjo kilti įtarimų dėl banko situacijos ir galimų apgavysčių, bankas nuolat sulaukdavo Lietuvos banko pretenzijų.

„Jis „pūtėsi“, tas augimas, kartais nepamatuotas, kėlė ir turėjo kelti daug klausimų“, – Seime sakė V.Vasiliauskas.

Lietuvos banko vadovas aiškino, kad jam įtarimų dėl „Snoro“ kilo gegužę, kai „Snoras“ panoro didinti įstatinį kapitalą. Tuomet, pasak V.Vasiliausko, pradėta domėtis „Snoro“ vertybinių popierių egzistavimu.

„Ar Lietuvos bankas savomis priemonėmis galėjo nustatyti nusikaltimo faktą? Įtarti mes galėjome. Tai ir padarėme ir dėl vertybinių popierių kreipėmės dar vasarą. Bet, sutikite, bankas nėra žvakių fabrikėlis, kiekvieną savo argumentą turi pagrįsti. Mano galva, mes elgėmės labai rūpestingai, labai atidžiai ir surinkome visus įrodymus savo pamąstymams, įtarimams pagrįsti“, – sakė V.Vasiliauskas.

Atsakymus dėl „Snoro“ vertybinių popierių egzistavimo Lietuvos bankui pateikė Vokietijos ir Šveicarijos bankai.

Pasak jo, siūlymas Vyriausybei nacionalizuoti banką buvo vienintelis sprendimas siekiant, kad problemos nepaplistų į visą bankų sistemą.

„Galiu ranką prie širdies pridėjęs pasakyti, kad aš asmeniškai veikiau tiksliai, laiku ir tinkamai“, – sakė V.Vasiliauskas.

Primename, kad „Snore“ laikinasis administratorius, kurį Lietuvos bankui rekomendavo Švedijos bankas, nustatė 3,4 mlrd. litų vertės turto trūkumą. Jam šiuo metu inicijuojamas bankrotas. Teismai sprendimo dėl bankroto dar nepriėmė.

Penktadienį Ūkio ministerija paskelbė, kad „Snoro“ bankroto administratoriumi galės būti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio įmonės.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką