Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

CAA direktorius K.Auryla neatmeta, kad nesutvarkiusi savo finansų „Star 1 Airlines“ gali dingti iš verslo žemėlapio (papildyta 17.44 val.)

1996 metų gamybos „Boeing“ lėktuvas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Star 1 Airlines“ lėktuvas įstrigo Dubline.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Civilinės aviacijos administracijos direktorius Kęstutis Auryla teigia, kad pastaruoju metu buvo vykdomas planinis aviakompanijos „Star 1 Airlines“ auditas, kurio išvadas ruošiamasi perduoti Susisiekimo ministerijai. Kompanijos lėktuvui įstrigus Dubline, kyla grėsmė, kad trečiadienį po pietų keleiviai nebus parskraidinti ir iš Londono bei Milano.

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktorius net neabejodamas teigia, kad 97 keleiviai, aviakompanijos „Star 1 Airlines“ lėktuvu antradienio vakarą turėję skristi iš Dublino į Vilnių, Airijoje įstrigo dėl kompanijos kaltės. Lėktuvas dėl aviakompanijos skolų buvo sulaikytas Dublino oro uoste.

„Kol kas daugiau naujos informacijos nėra. Bendrovės administracija šiuo metu veda derybas su lėktuvą sustabdžiusiu kreditoriumi Dubline. 16 val. planuojamas aviakompanijos lėktuvo skrydis iš Vilniaus į Londoną, tačiau jis greičiausiai irgi neįvyks“, – teigia K.Auryla.

Pasak Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus, jei lėktuvas neišskris į Londoną, iš ten į Lietuvą irgi negalės parskristi keleiviai. Panaši situacija klostosi su skrydžiu į Milaną ir iš jo.

„Nė viena skrydžių bendrovė neturi atskiro lėktuvo kiekvienam maršrutui. Visos aviakompanijos planuoja lėktuvo rotaciją pagal savo skrydžių tvarkaraštį. Lėktuvai turi būti ore. Ir jų („Star 1 Airlines“ red. past.) lėktuvo naudojimo rodikliai yra gana aukšti. Iki šiol jokių problemų ši aviakompanija neturėjo“, – 15min.lt sakė K.Auryla.

Pasak K.Aurylos, Londone ir Milane dar neišmušė skrydžių valanda. Tačiau 15min.lt pašnekovas neabejoja, kad į šiuos miestus neatskridus „Star 1 Airlines“ lėktuvui, Civilinės aviacijos administracija gaus ne vieną nepatenkinto keleivio skundą. CAA vadovas sako, kad aviakompanijai sumokėjus skolą problemos išsispręstų.

„Mes esame pradėję bendrovės eilinį planinį auditą. Jis eina į pabaigą, komisija netrukus pateiks išvadas. Mes jas adresuosime Susisiekimo ministerijai. Manau, kad kompaniją svarstys ir licenzijavimo komisija, vadovaujama susisiekimo viceministro“,  – apie tolesnę įvykių eigą pasakojo K.Auryla.

Ar tai reiškia, kad kyla grėsmė, jog ši aviakompanija gali dingti iš verslo žemėlapio?

„Galimas dalykas, jeigu ji nesutvarkys savo finansinių rodiklių“, – atviras buvo Civilinės aviacijos administracijos direktorius.

Papildyta 15.25 val.: Apie 15.23 val. redakcija elektroniniu paštu gavo kompanijos „Star 1 Airlines“ pranešimą, kad „Star1 Airlines” skrydžiai bus vykdomi laiku, kaip numatyta tvarkaraštyje. Šios dienos skrydžiui Vilnius–Londonas (lėktuvas turėtų kilti 16.15 val. – red. past.) keleiviai jau registruojami.“

Kad į šį reisą jau registruojami keleiviai, rašoma ir Vilniaus oro uosto interneto tinklalapyje.

Small Planet Airlines nuotr./„Small Planet Airlines“ orlaivis „Boeing 737-300“
Small Planet Airlines nuotr./„Small Planet Airlines“ orlaivis „Boeing 737-300“

Papildyta 16.15 val.: Nors keleivių registracija į Londono reisą baigta, o keleiviams jau buvo nurodyta eiti prie vartų, Vilniaus oro uosto informacija skelbia, kad skrydis atidedamas mažiausiai 45 min. Planuojama, kad lėktuvas į Londoną turėtų pakilti 17 val.

„Star 1 Airlines“ komunikacijos vadovė Juratė Rupšienė 15min.lt sakė, kad skrydis bus vykdomas bendrovės „Small Planet Airlines“ (iki 2010 m. vasaros - "flyLAL charters" - red past.)  orlaivis.

„Mūsų lėktuvas vis dar yra Dubline. Į Londoną skrydį vykdys „Small Planet Airlines“ lėktuvas. Dėl kitų skrydžių kol kas negaliu nieko pasakyti“, - sakė J.Rupšienė.

Tuo tarpu portalas vz.lt trečiadienį pranešė, kad dar viena „Star Team Group“, kuriai priklauso ir „Star 1 Airlines“, bendrovė susidūrė su sunkumais. Pasak vz.lt, Valstybinis turizmo departamentas rengiasi panaikinti veiklos licenciją „Star Team Group" priklausančiai kelionių organizatorei bendrovei „Star Holidays".

„Šitie pranešimai neturi jokio pagrindo“, - pokalbyje su 15min.lt žurnalistu tvirtino J.Rupšienė.

Bendrovė išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad „kelionių organizatorius „Star1 Holidays” informuoja, kad nepaisant sutrikusio bendrovės „Star1 Airlines” skrydžių grafiko, „Star1 Holidays” vykdys savo įsipareigojimus turistams – poilsinės kelionės bus vykdomos pagal numatytą tvarkaraštį“.

Papildyta 16.33 val.: Skrydžių bilietus bendrovė „Star 1 Airlines“ daugiausia platino per savo tinklalapį internete. Tačiau trečiadienio popiete bilietų internetu įsigyti buvo neįmanoma, ši funkcija vartojams buvo neprieinama.

Iš bendrovės puslapio internete dingo ir skrydžių tvarkaraštis.

Papildyta 17.44 val.: Vilniaus oro uosto tinklalapyje skelbiama, kad lėktuvas skrydžiui į Londoną iš Vilniaus pakilo 17.39 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką