Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Creditinfo“: patikimos – tik 15 proc. įmonių

Sertifikatą „Stipriausi Lietuvoje 2011“ suteikiantis kreditų biuras „Creditinfo“ informuoja, kad griežtus reikalavimus atitinka tik 15 proc. iš 70 tūkst. veikiančių įmonių.
Savivaldybių administracijose net gilėjanti krizė nesustabdė valdininkų armijos gausėjimo.
Verslininkai / Redo Vilimo/BFL nuotr.
Temos: 1 Creditinfo, UAB

Sertifikatas verslo partneriams ar klientams patvirtina, kad sertifikuotos įmonės yra patikimos ir laiku vykdo, bei didelė tikimybė, jog vykdys, savo finansinius įsipareigojimus.

„Per sunkmetį stipriai susvyravęs pasitikėjimas verslo partneriais dėl patirtų nuostolių ir pastaruoju metu vėl pablogėję verslininkų lūkesčiai skatina įmones atsargiau vertinti esamus ar potencialius partnerius, prekių ir paslaugų teikėjus, – teigė Alina Buemann, kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė. – Šis sertifikatas gali sumažinti verslo atstovų abejones kita šalimi. Sertifikuota įmonė gali tiek esamiems, tiek ir potencialiems verslo partneriams ar klientams įrodyti, kad yra finansiškai patikima, tai yra gali laiku įvykdyti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus.“

Pasak A.Buemann, toks sertifikatas sulaukė verslo susidomėjimo ir užsienio šalyse, pavyzdžiui, Suomijoje sertifikatą, įrodantį įmonės patikimumą ir galimybes laiku vykdyti savo prisiimtus įsipareigojimus, turi 7 tūkst. arba daugiau nei dešimtadalis visų veikiančių kompanijų.

Svarbiausias vertinimo kriterijus suteikiant „Stipriausi Lietuvoje 2011“ sertifikatą – aukštas mokumo reitingas, kuris parodo mažą prognozuojamą tikimybę nevykdyti įsipareigojimų 90 ir daugiau dienų per ateinančius 12 mėnesių. Įmonei suteikiamas sertifikatas, jeigu jos prognozuojama tikimybė vėluoti atsiskaityti neviršija 17 proc.

Kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovės teigimu, verslo santykius galima plėtoti ir su rizikingesnėmis įmonėmis, tačiau yra rizika, kad dauguma pajamų virs nuostoliais ir viršys sunkiai uždirbtą pelną iš gerų klientų.

Įmonė, norinti gauti specialų sertifikatą, turi realiai vykdyti komercinę (ne finansinę) veiklą, o jos apyvarta per praėjusius metus turi siekti daugiau nei 100 tūkst. litų.

„Pavyzdžiui, statybų ar viešbučių ir maitinimo veiklą vykdančioms įmonėms permaininga ekonominė situacija turėjo, ko gero, daugiausia neigiamos įtakos. Tačiau dalis tokių įmonių ir toliau sugeba dirbti efektyviai ir laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus. Kalbant apie įmonių dydį, didžiausia įmonės sertifikato kriterijus atitinkančių įmonių dalis koncentruojasi tarp smulkaus ir vidutinio verslo atstovų“, – teigia A.Buemann.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius