Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dar vienas šlubuojančios euro zonos ligonis – Prancūzijos ekonomika

Euro zonos valstybės turėjo iki ketvirtadienio vidurnakčio pristatyti savo biudžetų juodraščius Europos Komisijai. Visų akys nukreiptos į Prancūziją, kuri yra laikoma naujuoju nesveikuojančios Europos ligoniu, rašo „Business Insider“.
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusį mėnesį Paryžius pranešė, kad kitų metų biudžeto deficitas sieks 4,3 proc. BVP, nors Europos Sąjunga savo narėms yra nustačiusi 3 proc. lubas.

Prezidentas Francois Hollande'as įspėjo, kad Prancūzijos biudžeto deficitas nemažės iki pat 2017 metų.

Europos Komisija per dvi savaites nuspręs, kurie valstybių narių biudžetai pažeidžia taisykles.

Kol Briuselis laukė biudžeto projektų, Prancūzijos ekonomikos ministras Emmanuelis Macronas paskelbė apie planuojamas griežtas reformas. Pavyzdžiui, ketinama atsisakyti protekcionizmo ir rinkose sukurti konkurenciją, privatizuojant dalį valstybės įmonių.

Tačiau reformos neatsispindės 2015 metų biudžete. Europos Komisija turės nuspręsti, ar žiūrėti pro pirštus į taisyklių neatitinkantį Prancūzijos biudžetą.

Įsikišimas į nacionalinių išlaidų planavimą būtų precedento neturintis Briuselio reikalavimas.

Prancūzijos pareigūnai pažymėjo, kad Briuseliui nusiųstame biudžeto projekte skaičiai bus tokie, kaip ir minėti.

Europos Komisija turi teisę siųsti Prancūzijai biudžeto projektą atgal. Įsikišimas į nacionalinių išlaidų planavimą būtų precedento neturintis Briuselio reikalavimas.

Taisyklių pažeidimas gali sujudinti rinkas ir sukelti politinę krizę laikotarpiu, kai pasaulyje yra baiminamasi trečios recesijos duobės.

Vokietija dirba užkulisiuose – padeda Prancūzijai kurti planą, kaip išvengti pažeminimo Europos Sąjungoje.

Nepopuliari F.Hollande'o socialistų valdžia siuntė labai dviprasmiškus signalus apie Europos biudžeto sudarymo taisykles. „Mes sudarome biudžetą. Gerbkite Prancūziją, tai didelė valstybė“, – šeštadienį sakė Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas.

Marine Le Pen, Prancūzijos radikaliosios dešinės lyderė, tiesiog įsiuto ir pareiškė, kad Prancūzijos biudžeto nepriklausomybė tiesiog nebeegzistuoja.

Kai kurios Europos Sąjungos valstybės yra sunerimusios, kad Prancūzija pasipelnys iš dvigubų standartų ir išsisuks lengvai, kol mažos valstybės jaus kur kas didesnį spaudimą.

„Favoritizmo negali būti, visiems turi būti taikomos vienodos taisyklės“, – pirmadienį sakė Ispanijos ekonomikos ministras.

Analitikai prognozuoja, kad Prancūzija naudosis techniniais argumentais, taip pat žadės reformas. Prancūzija pranešė smarkiai apkarpanti išlaidas gynybai – atsisakanti dalies artilerijos ir 7,5 tūkst. darbo vietų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius