-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Draudikai: slidininkų kaulus laužo per didelis pasitikėjimas savo sugebėjimais ir alkoholis

Artėjant lietuvių slidinėjimo užsienio šalių kalnuose sezono įkarščiui vasario mėnesį, draudimo bendrovė „If“ apžvelgė dažniausias slidinėjimo slidėmis ir snieglentėmis traumų priežastis.
Slidinėtojai
Slidinėtojai / Dienraščio „15 minučių“ nuotr.
Temos: 1 Alkoholis

Pasak specialistų, nelaimingus atsitikimus slidinėjimo kurortuose dažniausiai lemia nepatyrimas ar savo sugebėjimų pervertinimas ir trečia priežastis, apie kurią dažnai nutylima – alkoholio vartojimas.

„Ne vienerius metus analizuodami nelaimių kalnuose priežastis pastebėjome, kad dažniausiai traumas patiria pirmą kartą slidinėti į kalnus vykstantys naujokai. Šiai slidininkų kategorijai pritrūksta fizinio pasirengimo ir patirties krentant išvengti susižalojimų,“ – sako skandinaviško kapitalo draudimo bendrovės „If“ žalų centro direktorius Audrius Smaliukas.

Pasak specialisto, kita kategorija susižeidusių kalnuose yra jau neblogai pramokę, trečiąjį – ketvirtąjį sezoną slidinėjantys snieglentininkai ir slidininkai. Šiems žmonėms „koją pakiša“ per didelis pasitikėjimas savo jėgomis bei meistriškumu ir pernelyg rizikingas leidimasis kalnų trasomis. Pastebima, kad ši slidininkų grupė taip pat patiria ir sunkesnes nei naujokai traumas.

„Naujokus ir jau patyrusius slidinėtojus apjungianti traumų priežastis yra alkoholio vartojimas. Ne paslaptis, kad šildymasis svaigiųjų gėrimų taurele daugelyje šalių yra tapęs kone neatsiejama slidinėjimo kultūros dalimi. Tačiau, mūsų kaip rizikos vertintojų nuomone, toks kūno šildymas gali baigtis visą gyvenimą jaučiamais traumų padariniais ar sudėtingomis teisinėmis pasekmėmis,“ – sako A.Smaliukas.

Jo teigimu, net ir nestipriai nuo alkoholio apsvaigusio žmogaus reakcija pasidaro lėtesnė, tačiau įgyjama drąsos įveikti vis sudėtingesnes trasas, kas gali nulemti dažnas ir sunkias galūnių, stuburo ar galvos traumas. Specialistas įspėja, kad apsvaigus slidinėjant kalnuose rizikuojama ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikata, nes dideliu greičiu leidžiantis nuo kalno galite sužaloti kitus ir taip užsitraukti atsakomybę.

„Reikia nepamiršti, kad alkoholis iš organizmo šalinamas gana lėtai, todėl netgi vakare suvartotas didelis kiekis svaigiųjų gėrimų gali daryti neigiamą įtaką žmogaus koordinacijai slidinėjant kitą dieną,“ – sako A.Smaliukas.

Draudimo bendrovės „If“ atstovo teigimu, norint išvengti su alkoholiu susijusių traumų kalnuose, svaigiųjų gėrimų reikėtų visai atsisakyti slidinėjimo metu, o jei geriama vakare tai daryti reiktų kuo saikingiau, kad organizmas alkoholį spėtų pašalinti iki kitos slidinėjimo dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius