Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Duomenys apie gyventojų pajamas ir išlaidas turi būti pateikti iki vasario 15 dienos

Valstybinė mokesčių inspekcija
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI) primena, kad vadinamieji tretieji asmenys (t. y., darbdaviai, bankai, gyvybės draudimo bendrovės, aukštojo mokslo įstaigos, ir t.t.) iki vasario 15 d. mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie gyventojams 2009 metais išmokėtas pajamas bei patirtas išlaidas, mažinančias apmokestinamąsias pajamas.

Remiantis šia informacija bus formuojamos preliminarios metinės gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos, teigiama VMI pranešime.

„Labai svarbu, kad tretieji asmenys laiku pateiktų teisingą informaciją apie mokesčių mokėtojų praėjusių metų pajamas ir išlaidas, nes nuo to priklauso sklandus gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas. Dėl neteisingai pateiktos informacijos dažnai nukenčia gyventojai, laukiantys pajamų mokesčio permokos. Jei gyventojo elektroniniu būdu pateiktos deklaracijos duomenys nesutampa su VMI turima informacija, kurią klaidingai pateikė darbdaviai ar tretieji asmenys, deklaruota GPM permoka grąžinama tik tada, kai pateikiama teisinga informacija“, - perspėja VMI prie FM Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė.

Informaciją apie išmokas mokesčių administratoriui turi pateikti asmenys, išmokėję gyventojams darbo užmokesčio pajamas, dividendus, tam tikrais atvejais ir turto pardavimo, turto nuomos, palūkanų ar kitas pajamas.

VMI pažymi, kad informaciją apie gyventojų patirtas išlaidas turi pateikti: gyvybės draudimo bendrovės, kurioms nuolatiniai Lietuvos gyventojai 2009 metais mokėjo gyvybės draudimo įmokas; kredito įstaigos ir lizingo bendrovės, kurioms nuolatiniai Lietuvos gyventojai 2009 metais mokėjo palūkanas už suteiktus kreditus gyvenamajam būstui statyti arba jam įsigyti ar sumokėtas palūkanas už gyvenamojo būsto finansinę nuomą (lizingą); Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondas ir kredito įstaigos, kurioms nuolatiniai Lietuvos gyventojai 2009 metais grąžino paskolas (jų dalis), skirtas profesinio mokymo ar studijų, kuriuos baigus įgyjamas pirmas aukštasis išsilavinimas ar suteikiama pirma atitinkama kvalifikacija , taip pat už pirmą doktorantūros ar meno aspirantūros studijų, apmokėjimui padengti; profesinio mokymo tiekėjai, universitetai ir kolegijos, kurioms nuolatiniai Lietuvos gyventojai 2009 metais mokėjo įmokas už profesinį mokymą ar studijas, kuriuos baigus įgyjamas pirmas aukštasis išsilavinimas ar suteikiama pirma atitinkama kvalifikacija, taip pat už pirmas doktorantūros ar meno aspirantūros studijas; Lietuvoje įregistruoti pensijų fondai, kuriems nuolatiniai Lietuvos gyventojai 2009 metais sumokėjo įmokas į papildomo savanoriško pensijų kaupimo fondus; įmonės, kurioms nuolatiniai Lietuvos gyventojai 2009 metais mokėjo įmokas už 2004-2008 metais įsigytą asmeninį kompiuterį su programine įranga.

VMI primena, kad paprasčiau ir greičiau informaciją apie gyventojų pajamas ir išlaidas darbdaviai ir tretieji asmenys gali pateikti naudodamiesi Elektronine deklaravimo sistema.

Komentarai
Šioje istorijoje Pinigai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką