-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekonomistai: įsivedus eurą, išliks ilgalaikės finansinės problemos

Europos Komisijai (EK) leidus Lietuvai nuo 2015-ųjų įsivesti eurą, ekonomistai teigia, jog šalyje ir toliau išliks ilgalaikės finansinės problemos.
Euras
Euras / AFP/„Scanpix“ nuotr.
„Ilguoju laikotarpiu valstybės finansus bus vis sunkiau subalansuoti, į ką dėmesį atkreipė EK, nes darbingo amžiaus gyventojų skaičius mažės, o valstybės įsipareigojimai vykdyti viešąsias paslaugas yra gan didelio masto“, – BNS sakė „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Jo teigimu, be viešųjų finansų problemos, išlieka ir mažėjantis Lietuvos konkurencingumas. Šių metų fiskalinis deficitas sieks 2 proc. BVP, todėl, anot N.Mačiulio, Lietuvai einamosioms išlaidoms šiemet skolintis daugiau negu 2 mlrd. litų.

„Vien 2015 metais bus daug prioritetų. Yra poreikis skirti papildomų lėšų senatvės pensijų kompensavimui, kultūros darbuotojų atlyginimų didinimui ir krašto apsaugos finansavimo didinimui“, – BNS tvirtino N. Mačiulis.

Jo nuomone, dėl šių priežasčių valstybės finansų įtampos problema greitai niekur nedings. Pasak jo, svarbiausia toliau vykdyti reformas ir užtikrinti, kad Lietuva nebūtų pažeidžiama ilguoju laikotarpiu.

Lietuva savo veiksmas parodė, jog yra labai rimtai nusiteikusi, nes jau pusę metų buvo priimami teisės aktai bei vykdomi techniniai pasirengimai ne tik valdžios, bet ir korporacijų bei verslo lygmeniu, – BNS sakė G.Nausėda.

SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda sako, jog Lietuvai neblogai pavyko suvaldyti Mastrichto kriterijus, nes jau prieš kelis mėnesius buvo galima teigti, jog Lietuva bus pakviesta prisijugti prie euro zonos.

„Lietuva savo veiksmas parodė, jog yra labai rimtai nusiteikusi, nes jau pusę metų buvo priimami teisės aktai bei vykdomi techniniai pasirengimai ne tik valdžios, bet ir korporacijų bei verslo lygmeniu“, – BNS sakė G.Nausėda.

N.Mačiulis taip pat akcentavo dabartinę tvarią Lietuvos ekonomikos būklę. Pasak jo, euro įvedimas turėtų padėti valstybės finansams, nes sumažės valstybės skolos aptarnavimo kaina. Jis pridūrė, kad euro įvedimas turėtų padėti verslui, prekiaujančiam su ES, ir keliaujantiems Lietuvos gyventojams, nes jiems nebereikės konvertuoti valiutos.

EK vertino 8 šalių atitikimą Mastrichto kriterijams – iš jų Lietuva vienintelė atitiko sąlygas. Likusios valstybės – Bulgarija, Čekija, Kroatija, Lenkija, Rumunija, Švedija ir Vengrija – bus įvertintos po 2 metų.

Galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje ES Taryba periims antroje liepos pusėje, po to, kai šį klausimą ES valstybių ir vyriausybių vadovai apsvarstys birželio 26-27 dienomis vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos susitikime, o Europos Parlamentas pateiks savo nuomonę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius