-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Ekspertai: vienkartinės paskolos prisideda prie krizių šeimose

Vienkartinės paskolos prisideda prie krizių socialinės pagalbos prašančiose šeimose, teigia socialines paslaugas teikiančios įstaigos.
Bankų atstovų teigimu, perimti turtą iš nemokių klientų neapsimoka, nes neretai į jį tektų papildomai investuoti.
Paskola / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.
Temos: 1 Paskola

Penktadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pristatydami pernai vykdytus projektas specialistai tarp krizes sukeliančių priežasčių taip pat dažnai minėjo socialinių įgūdžių stoką, alkoholizmą ir smurtą.

Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensiono, Biržų rajono socialinių paslaugų centro, Jurbarko socialinių paslaugų centro Eržvilko socialinės globos filialo atstovai pristatė pernai vykdytus projektus, kuriais siekta į krizines situacijas patekusiems tėvams padėti išsaugoti vaikus, kad jie nepatektų į globos namus. 

Projektuose dalyvavusioms konfliktuojančioms, socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms teiktos apgyvendinimo, konsultavimo, maitinimo, psichologinės ir kitos paslaugos.  „Mokėme įgūdžių, kad reikia plauti indus, nuvalyti stalą, o ne kad dar turi švarią lėkštę“, – konferencijoje sakė biudžetinės įstaigos Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensiono direktorė Nijolė Dirsienė, pristačiusi projektą „Noriu augti šeimoje“.

Pasak jos, daugelis šeimų yra pasiėmusios vienkartines paskolas, kurių vėliau nesugeba atiduoti, turi kelis šimtus litų siekiančių skolų už važiavimą be bilieto, yra baigę vos 6 klases. Daugelis tėvų taip pat girtauja ir smurtauja šeimose.  Pernai šiuo projektu pensionas suteikė pagalbą 33 asmenims, jam pasibaigus 4 moterys įsidarbino, 6 vaikai išvengė globos namų, o 5 vaikai pradėjo lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Tuo tarpu Genė Gudaitienė, viešosios įstaigos Jurbarko socialinių paslaugų centro Eržvilko socialinės globos filialo direktorė, pabrėžė, kad įstaiga stengėsi pagalbą šeimoms suteikti jų namuose ir tik esant reikalui apgyvendinti filiale.  Programos metu vaikai iki 18 metų, patiriantys smurtą ar nepriežiūrą šeimoje, buvo maitinti, dirbo socialinį darbą, jiems buvo suteikta psichologinė pagalba.

G.Gudaitienė taip pat sutinka, kad šeimos, su kuriomis dirbta, neturi socialinių įgūdžių – motina, kuriai keletą kartų rodyta, kaip maudyti kūdikį, viena pati jį prausė po šaltu vandeniu.

Eržvilko socialinės globos filialas pagalbą suteikė 25 asmenims.  Iš viso Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pernai dalinai finansavo 11 tokio pobūdžio projektų, juose dalyvavo 207 šeimos su 311 vaikų. Dalis šeimų kreipdavosi pačios, kitas nukreipdavo savivaldybės.

Vaikai iki 3 metų sudarė apie 43 proc. projektuose dalyvavusių vaikų, 4–6 metų vaikai – apie 15 proc., 7–9 metų – apie 12 proc., 10–14 metų – beveik 12 proc.

Ministerijos teigimu, konkursas tokio pobūdžio projektams įgyvendinti bus skelbiamas ir šiemet.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius