Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Energetikai nesutaria, kokią įtaką Lietuvai turės vokiečių noras atsisakyti branduolinių elektrinių

Energetikos specialistai ir mokslininkai nesutaria, kokią įtaką Vokietijos valdžios sprendimas iki 2022 metų atsisakyti branduolinių elektrinių turės Lietuvos ketinimams statyti naują jėgainę.

Vieni ekspertai mano, kad Vokietijos sprendimas bus blogas ženklas Lietuvai: gali būti, kad ekonomiškai galingiausia ES šalis priešinsis elektrinių statybai mažesnėse Europos valstybėse, kiti įsitikinę, jog mūsų šaliai bus daugiau galimybių prisivilioti investuotojų, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“ .

Lietuvos atominės energetikos ekspertai kol kas nėra linkę tikėti, kad Vokietija iš tiesų ryšis uždaryti visas elektrines.

„Tai tik politinis sprendimas. Nuspręsti yra viena, o padaryti – kita. Neatmetu galimybės, kad po 2020 metų atominių elektrinių Vokietijoje bus dar daugiau nei šiandien“, – branduolinę energetiką gynė Kauno technologijos universiteto Energetikos technologijų instituto vadovas Jonas Gylys.

Su juo sutinka buvęs Valstybinės atominės energetikos inspekcijos vadovas Saulius Kutas: „Uždaryti elektrines nutarė politikai. Vokietija kaip tik planuoja statyti naujas elektrines ir reaktorius. Taigi šiandienos sprendimai dar nereiškia, kad padėtis nepasikeis rytoj.“

Pasak Lietuvos mokslininkų, per 10 metų visiškai pereiti prie kitų energijos šaltinių bus sudėtinga net tokiai stipriai valstybei kaip Vokietija – 20 proc. šioje šalyje pagaminamos elektros gaunama iš atominių elektrinių. „20 procentų energijos pakeisti kita rūšimi bus labai brangu. Nebent vokiečiai pradėtų daugiau importuoti elektros“, – svarstė ir J.Gylys.

S.Kutas mano, kad jeigu užsienio kompanijos norės investuoti mūsų regione, Vokietijos elgesys tam įtakos neturės. „Tai lems garantijos, sąlygos, kurias iškels investuotojas. Nors, mano nuomone, geriausią laiką statyti atominę elektrinę Lietuva jau praleido“, – teigė S.Kutas.

Jeigu Vokietija sustabdys naujų reaktorių statybas, investuotojai ar technologijų gamintojai gali prisiminti Lietuvą, mano J.Gylys, o akademikas Jurgis Vilemas įsitikinęs, kad Vokietijos ryžtas atsisakyti atominės energetikos yra blogas ženklas Lietuvai – jis nemano, kad savo elektrines uždarę vokiečiai norės, kad jų atsirastų tokiose valstybėse kaip Lietuva.

„Ir tikrai manau, kad Vokietijos kompanijoms net nebus leidžiama dalyvauti mūsų projekte“, – kalbėjo J.Vilemas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius