Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES remiamos konsultacijos leidžia sutaupyti

Alfonsas Pristavka
15min.lt nuotr. / Alfonsas Pristavka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ūkininkai besinaudojantys Europos Sąjungos (ES) parama konsultavimo paslaugoms džiaugiasi, kad jos dėka gali dažniau į pagalbą pasitelkti profesionalius konsultantus.

Ne paslaptis, kad pastarųjų paslaugos nėra pigios, tad Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemonės "Naudojimasis konsultavimo paslaugomis" teikiama parama labai praverčia.

Padeda išvengti klaidų

Vilniaus rajone Kalabariškių kaime ūkininkaujantis Alfonsas Pristavka kreipėsi į konsultantus dėl bendro ūkio įvertinimo.

Parama1

Pašnekovo teigimu, didžiausia konsultantų teikiamų paslaugų vertė – žinios. „Pats ne visada spėji susekti visus pakeitimus, ne viską žinai iki galo, kaip turi būti sutvarkyta, o konsultantai atvažiuoja ir viską išaiškina, atsako į visus klausimus ir jau gali būti ramus, kad ūkis atitinka visus reikalavimus“, – kalbėjo A.Pristavka.

Ūkininkas pasakoja, kad su konsultantais praleido 6 valandas. „Tačiau jos buvo tikrai labai naudingos“, – džiaugėsi ūkininkas jau gavęs kompensaciją už pirmąjį pusmetį suteiktas konsultavimo  paslaugas.

Leidžia sutaupyti

Ekologiškai Vilniaus rajone Valčiūnų kaime ūkininkaujanti Leokadija Šaudinienė pasakoja, kad kol turėjusi paprastą ūkį, kurio tik pasėlius deklaruodavusi, nejutusi ir konsultantų pagalbos poreikio.

„Tačiau pradėjus ekologiškai ūkininkauti atsirado daug naujų reikalavimų, kurie laikas nuo laiko keičiasi. Ne viską gali pati susekti, tad konsultantai padeda susiorientuoti. Be to, ekologiniams ūkiams privalu naudotis konsultantų paslaugomis“, - kalbėjo pašnekovė.

Parama

Anot jos, ekologiškai ūkininkaujant nuolat būtina teikti įvairias ataskaitas, dokumentus skirtingoms institucijoms.

L. Šaudinienė jau pasinaudojo parama skiriama konsultacijoms dėl buhalterinės apskaitos tvarkymo.

„Konsultantų dėka aiškiau, kada, kokius ir kam ataskaitas reikia pateikti. Konsultantų paslaugos nėra pigios, tad ES parama labai naudinga ir reikalinga. Jos dėka galime dažniau kreiptis dėl konsultacijų“, - dėstė ūkininkė.

Plačios galimybės

15min.lt nuotr./Leokadija Šaudinienė
15min.lt nuotr./Leokadija Šaudinienė

Pagal KPP priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ parama teikiama konsultavimo paslaugoms finansuoti pagal 5 veiklos sritis.

Pirmoji sritis apima bendros ūkio situacijos įvertinimą dėl jo atitikimo nustatytiems valdymo ir geros agrarinės bei aplinkosaugos būklės reikalavimams.

Jei po šio įvertinimo aptinkami pažeidimai, siekiant juos pašalinti, galima pasinaudoti parama pagal antrąją veiklos sritį.
 
Trečia veiklos sritis apima konsultacijas agrarinės aplinkosaugos klausimais. Ketvirta – konsultavimą ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo klausimais. Pagal ketvirtąją konsultavimo sritį finansuojama pusė tinkamų išlaidų, pagal visas kitas sritis – net 80 proc. tinkamų išlaidų. Penktoji finansuojama veikla apima konsultavimą miškų ūkio veiklos klausimais.

Paraiškos paramai pagal KPP priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ turi būti teikiamos NMA teritoriniuose skyriuose pagal pareiškėjo gyvenamąją, žemės ūkio ir kaimo valdos ar miško valdos registravimo vietą, ar projekto įgyvendinimo vietą pasirinktinai.
 

kpf logo naujausias

 

Komentarai
Šioje istorijoje Europos Sąjungos parama
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką