Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos krepšinio čempionatas skinasi kelią į Panevėžį, dėl Alytaus dar ieškoma sprendimo (papildyta 13 val.)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės fotografo Tomo Tumalovičiaus parodos atidaryme dalyvavo ne tik rinktinės sirgaliai, tačiau ir patys krepšininkai.
Roberto Dačkaus/Fotodiena.lt. nuotr. / Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 2011 metais bus Europos čempionato šeimininkė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiauliai, Panevėžys ir Alytus dar nepraranda vilčių, jog ir į šiuos miestus užsuks kitąmet į Lietuvą atkeliaujantis Europos krepšinio čempionatas. Krepšinio valdininkai skaičiuoja, jog vien Panevėžiui kelios čempionato varžybos atneštų 5–6 mln. Lt pajamų. Visa valstybė turėtų uždirbti kelis šimtus milijonų litų.

Pirmadienį Vyriausybės pasitarime dalyvavęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pasakojo, jog pajudėjo Panevėžio problemos sprendimas. Šis miestas turi puikią krepšinio areną, tačiau neturi FIBA Europe reikalavimus atitinkančio viešbučio. Anot M.Balčiūno, jau surastas privatus investuotojas, kuris sutiktų rekonstruoti viešbutį „Romantic“, jeigu gautų garantiją, jog jis būtų nuolat užpildytas. Tuo žada pasirūpinti LKF – ji įsipareigotų 5 metus organizuoti Aukštaitijos sostinėje tarptautinius krepšinio renginius: jaunimo čempionatus, kitas varžybas ir renginius. Tuo tarpu savivaldybė 5 metams taptų LKF rėmėja. „Savivaldybei atsipirktų pirmais antrais metais“,  – tvirtino M.Balčiūnas. Pasak jo, šiuo metu vyksta sutarties sąlygų derinimas, savo žodį turės tarti ir miesto taryba.

Nesuremontavus viešbučio Panevėžyje čempionato rungtynės nevyks.LKF atstovas pridūrė, jog dalinė „Romantic“ rekonstrukcija – paskutinis šiaudas krepšinio ištroškusiems panevėžiečiams: „Tai vienintelis įmanomas viešbutis. Daugiau nėra variantų praktiškai, tada bus keliama arba į Kauną, arba į Vilnių“. Pasak M.Balčiūno, į darbus reiktų investuotų mažiau nei 2 mln. Lt. Tuo tarpu per 2011 metų čempionatą Panevėžyje liktų 5 – 6 mln. Lt.

Šiauliuose, pasak M.Balčiūno, jau pradėta viešbučio rekonstrukcija. O štai Alytuje „situacija dviprasmiška.“ Esą keletas galimų sportininkų nakvynės vietų yra aplinkiniuose miestuose, tačiau  jie yra kiek per toli.

„Svarstomas klausimas dar statyti viešbutį. Jeigu įmanoma pastatyti, be abejo, ir Alytui reikia viešbučio“,  – kalbėjo LKF generalinis sekretorius.

Anot M.Balčiūno, kitąmet Lietuvoje vyksiantis Europos krepšinio čempionatas, duotų kelis šimtus milijonų litų „faktinės naudos, paskaičiavus turizmą, ir dar daugiau – valstybės reklamai“.

„Turizmo departamento skaičiavimu, kiekvienas turistas per dieną galėtų palikti 200 eurų, tai viskas atsipirktų tą pačią vasarą“, – sakė jis. Iš viso į čempionatą esą turėtų atvykti apie 30 tūkst. turistų. Valstybei jo organizavimas kainuos apie 30 mln. Lt.
 

Papildyta 13 val. Pasirengimo Europos krepšinio čempionato darbo grupei vadovaujantis premjero patarėjas Raimundas Alekna pridūrė, jog viešbučio Alytuje statybos, kurios esą kainuotų apie 9 mln. Lt, „nėra tiesiogiai su Europos čempionatu susijęs klausimas“, nes yra alternatyvių variantų. Šiuo metu numatyta, kad Alytuje žaisiantys krepšininkai būtų apgyvendinti viešbutyje Birštone. Artimiausiu metu šio viešbučio kokybę vertins Fiba Europe komisija. 

R.Alekna tikino, jog apskritai pasiruošimas čempionatui vyksta sklandžiai, „telpama į laiko grafikus“. Planuojama, kad trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus svarstomas nutarimas dėl renginio finansavimui reikalingo 21 mln. Lt skyrimo iš valstybės biudžeto. Šių pinigų, pasak premjero patarėjo, reikės svečių priėmimui ir apgyvendinimui, spaudos konferencijų organizavimui ir t.t.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką