Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Farmacininkai vaistų kainų mažėjimą prognozuoja gegužę

Vaistai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vaistai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šalies vaistinėse parduodamų preparatų kaina gali dar labiau sumažėti gegužės mėnesį, teigiama farmacininkų išplatintame pranešime spaudai.

Šalies vaistininkai skatina kompleksišką rinkos reguliavimą ir atkreipia dėmesį, kad didelė dalis vaistinių per gana trumpą laiką jau prisitaikė prie pasikeitusių įstatymų. Sausio mėnesį įsigaliojus naujiems Farmacijos įstatymo reikalavimams ir valstybei ėmus reguliuoti tiek nekompensuojamų receptinių, tiek be recepto parduodamų nekompensuojamų vaistų antkainius, nemaža dalis preparatų jau dabar parduodama taikant mažesnį antkainį.

Tolesnio kainos mažėjimo reikėtų laukti farmacininkams realizavus vaistus, įsigytus iki teisės aktų pakeitimų. Apčiuopiamas vaistų kainos sumažėjimas prognozuojamas gegužę.

„Vaistų kainos jau pradėjo mažėti dėl to, kad didmenininkai ir mažmenininkai ėmėsi taikyti naujus antkainius, tačiau vis dėlto didžiausius pokyčius lems kompleksinis reguliavimas, t.y., ne tik vaistų prekybininkų, bet ir gamintojų teikiamų Lietuvai kainų reguliavimas“, – sakė „Litfarma vaistinė“ tinklo vadovas Vaidas Sliesoraitis.

Tolesnio kainos mažėjimo reikėtų laukti farmacininkams realizavus vaistus, įsigytus iki teisės aktų pakeitimų. Apčiuopiamas vaistų kainos sumažėjimas prognozuojamas gegužę.

Jo teigimu, vertinant kainų pokyčius, būtina atkreipti dėmesį, kad sprendimą leisti Vyriausybei reguliuoti nekompensuojamų vaistų antkainius Seimas priėmė šių metų sausį, o Vyriausybės nutarimas, patvirtinantis antkainių dydžius, įsigaliojo tik balandžio mėnesį, tad nuo balandžio 1 dienos vaistinės ir didmenininkai taiko naujus, sumažintus antkainius. Tačiau vaistų gamintojai naujas kainas Lietuvai privalėjo deklaruoti tik iki balandžio 10 dienos. Taigi labiau apčiuopiamas vaistų kainos sumažėjimas prognozuojamas gegužę, kai didmenininkai ir vaistinės bus realizavusios preparatus, įsigytus iki pasikeičiant teisės aktams“, – sakė pašnekovas.

Vaistininkai sumažino daugiau kaip tūkstančio vaistų pavadinimų antkainius, tačiau pereinamuoju laikotarpiu (balandžio mėnesį) kainų mažėjimas nebuvo itin ženklus, nes antkainis pridedamas prie anksčiau pirktų prekių, kurios iš didmenininkų buvo įsigytos didesne kaina dar iki Vyriausybės nutarimo įsigaliojimo.

Vaistininkai pritaria valstybės siekiams užtikrinti didesnį konkurencingumą vaistų rinkoje ir mažinti kainą vartotojams, tačiau tam būtina iš esmės reformuoti vaistų kainodarą šalyje. Vaistų antkainius siūloma patikėti nustatyti kompetentingai nepolitinei institucijai – Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai.

Lietuvos vaistų didmeninės prekybos asociacijos atliktos analizės duomenimis, vaistų prekybos didmenininkų dalis iki įstatymų pasikeitimų sudarė vos 7 proc. galutinės vaisto kainos, vaistinių – apie 16 proc. Du trečdaliai, apie 60 proc. vaisto kainos vartotojui sudarė gamintojo ir jo atstovybės dalis. Analizė atlikta remiantis bendrovių, veikiančių vaistų prekybos versle (vaistų gamintojų, didmenininkų ir vaistinių), 2008 metų finansinių atskaitomybių ir Statistikos departamento duomenimis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką