Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansų rinkos Ukrainos rinkimų lyderį sutiko palankiai

Petro Porošenko
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Petro Porošenka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos ir Rytų Europos finansų rinkos palankiai sutiko pirminius sėkmingai įvykusių Ukrainos prezidento rinkimų rezultatus. Rinkimuose, kuriuose, manoma, dalyvavo daugiau kaip 60,3 proc. rinkėjų, laimėjo provakarietiškų pažiūrų milijardierius Petras Porošenka. „Danske Bank“ prognozuoja, kad tokie rezultatai turės labai teigiamos įtakos ne tik Centrinės ir Rytų Europos, tačiau ir Rusijos bei Ukrainos finansų rinkoms.

„Danske Bank“ Finansų rinkų departamento direktorė Giedrė Gečiauskienė sako, kad tokį požiūrį lemia keli dalykai.

Pirmiausia, anot jos, rinkimų laimėtojas pasirodė kaip užtikrintas lyderis, o rinkimams teprireikė vieno turo. Taip pat nepastebėta jokios didesnės neigiamos reakcijos iš Rusijos.

„Taigi, galima sakyti, kad finansų rinkos taip pat sveikina šių rinkimų rezultatus“, – sako G.Gečiauskienė.

Lenkijos akcijų rinka pirmadienį ryte kilo 0,45 proc. Tuo metu Rusijos akcijų rinkose vyravo geros nuotaikos. Šios šalies akcijų indeksas MICEX pakilo 1,2 proc., rublio kursas sustiprėjo 0,4 proc. JAV dolerio atžvilgiu, o Rusijos vyriausybės obligacijų, išperkamų 2017 m., vertė pakilo 1,3 proc. Tad rublis sugrįžo į prieškrizinį – 2014 m. vasario mėnesio – lygį. Tačiau antradienio rytą šios pirmosios pozityvios reakcijos buvo ištrintos, taigi, pirminis teigiamas pokytis buvo itin trumpas. Tai tik patvirtina pastarosiomis savaitėmis vyravusią tendenciją, kad Ukrainos įvykių svarba rinkoms yra kiek priblėsusi.

„Bet, nepaisant to, kad dabartiniai rezultatai yra geriausi finansų rinkoms susiklosčiusioje situacijoje, grivinos ir rublio nuvertėjimo pavojus išlieka tol, kol geopolitinė situacija iki galo neišspręsta. Pavyzdžiui, didelė dalis Ukrainos – Donecko ir Luhansko regionai – neturėjo galimybės laisvai balsuoti dėl ten vykstančios karinės operacijos“, – sako analitikė.

Šiuo metu labiausiai laukiama naujojo Ukrainos prezidento pirmųjų veiksmų ir oficialaus Rusijos komentaro apie Ukrainos rinkimų rezultatus. „Danske Bank“ Rusijos valiutą vertina kaip esančią pagrindiniame lygyje ir neprognozuoja jos brangimo vidutiniu laikotarpiu.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką