Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Greitieji kreditai: nuo vilko ant meškos?

Pagal autorines sutartis dirbantys asmenys per nežinojimą gali atsidurti spąstuose – kurį laiką negavus autorinio atlyginimo ir tuo metu nemokėjus mokesčių, už kai kurias gydymo paslaugas gali tekti susimokėti pačiam.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Greitieji kreditai gali pridaryti ir nemažai rūpesčių.
Šaltinis: Marketnews.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Visuomenei nusivylus bankų teikiamomis paskolomis ir nesugebant jų grąžinti, kaip grybai po lietaus ėmė dygti įmonės, siūlančios greituosius vartojimo kreditus. Dar visai neseniai svarstėme fizinių asmenų bankroto įstatymo įteisinimą, o štai jau dabar džiūgaujame galėdami per 5 minutes ir be jokio turto įkeitimo pasipildyti ištuštėjusią kišenę.

Tačiau ar nenutiks taip, kad bėgę nuo vilko užšoksime ant meškos? Ne, vienareikšmiškai nukerta visos Greitųjų vartojimo kreditų asociacijos narės. Ir iš karto skuba paaiškinti, kad greitieji vartojimo kreditai nėra kasdienio naudojimo produktas (savaime suprantama – dėl kainos), tai ir naudotis šia paslauga reikia tik tuomet, kada tikrai yra iškilęs rimtas reikalas. Dažniausiai žmonės, imantys greituosius vartojimo kreditus, juos ima esant būtinybei: tai automobilis sugedo ir reikia remonto, tai atlyginimas dar toli, o susimokėti mokesčius ir nusipirkti maisto reikia jau dabar, tai dar kokia kasdienė buitinė problema iškilo, kurią spręsti reikia čia ir dabar. Į banką dėl to neisi, o greitąjį kreditą pasiimti galima iš namų, patogiai įsitaisius prie kompiuterio.

Tačiau pasitaiko ir kuriozinių situacijų, kai vartotojai neįvertina savo galimybių skolintis. Patikimi šaltiniai teigia, kad skolinasi ne tik tie, kuriems būtinai reikia, bet ir tie, kuriems tai tampa tiesiog pramoga ar mažai įpareigojančiu žaidimu. Štai vienas solidus, valstybinėje įmonėje dirbantis vyras, kurio atlyginimas per mėnesį siekia ne vieną tūkstantį litų, jau yra pasiėmęs ne keletą, o net kelias dešimtis greitųjų vartojimo kreditų.

Nors jis tvarkingai atsiskaito už visus įsipareigojimus, kredito ėmimas, atrodo, jau spėjo tapti liguistu pomėgiu. Pasiklausius tokių ir panašių istorijų natūraliai kyla klausimas, tad kas iš tikrųjų yra tie, kurie ima greituosius vartojimo kreditus?Pasitaiko ir kuriozinių situacijų, kai vartotojai neįvertina savo galimybių skolintis.

Besiskolinantieji su aukštuoju

Greitieji vartojimo kreditai iš esmės skiriasi nuo bankų teikiamų paskolų. Norėdami papildyti ištuštėjusią kišenę žmonės jau neturi prisiimti įsipareigojimų keletui metų su nuolat kintančiomis palūkanomis. Atvirkščiai, įgauna teisę pasirinkti skolos laikotarpį ir kredito kainą. Tokį kreditą žmonės gali pasiimti neidami niekur iš namų ar darbo, per keletą minučių, naudodamiesi tik kompiuteriu ir internetinės bankininkystės paslauga.

„Greitasis kreditas – tai daug paprastesnis ir malonesnis būdas skolintis. Čia besiskolinančiajam nereikės pateikti ataskaitos, kam tie pinigai bus panaudoti, ar laukti eilėje prie langelio. Tuo labiau imančiam greitąjį kreditą neteks gėdintis prašant pinigų iš draugų", – teigia Stardas Vyšniauskas, greituosius vartojimo kreditus teikiančios bendrovės „S. IMPERIJA Creditor.lt" vadovas.

Neseniai savo veiklą pradėjusi bendrovė jau pastebėjo tendenciją, kad visuomenė palankiai vertina galimybę skolintis internetu ar trumpąja žinute. Atlikusi viešą apklausą Creditor.lt pateikė išvadas, kad net daugiau nei 80 proc. respondentų dabar mieliau rinktųsi skolinimąsi internetu ar trumpąja žinute negu stovėjimą eilėje prie langelio. Dar įdomiau, kad didžioji dalis besiskolinančiųjų yra didmiesčių gyventojai ir turintys aukštąjį išsilavinimą. Gauti rezultatai atspindi besikeičiančius visuomenės įpročius ir vis labiau įsigalėjančias rinkos naujoves. Galbūt tai yra ir pirmosios naujai besiformuojančios, bet sąmoningos vartotojų kartos užuomazgos.Dar įdomiau tai, kad didžioji dalis besiskolinančiųjų yra didmiesčių gyventojai ir turintys aukštąjį išsilavinimą.

Nenumatytas pinigų poreikis

Tokį vartotojų poreikių ir įpročių pokytį taikliai apibūdino Greitųjų vartojimo kreditų asociacijos direktorė Kristina Nemaniūtė: „Siekdami aiškiau suformuluoti greitųjų vartojimo kreditų paskirtį, dažnai juos lyginame su taksi paslaugomis, kuriomis dažniausiai naudojamasi ne kiekvieną dieną, nenumatytais atvejais, kai reikia skubiai ir patogiai pasiekti reikiamą tikslą, o už paslaugas sumokama brangiau nei naudojantis viešuoju transportu ar nuosavu automobiliu." Ir išties ilguoju laikotarpiu greitasis kreditas mums atsieitų brangiau negu įprasta paskola, tačiau ar dar daug atsiras tokių, kurie norės įsipareigoti keletui metų?

Juolab kad, kaip teigia „S.IMPERIJA Creditor.lt" atstovai, „kiekvienas asmuo, teikiantis paraišką gauti momentinį kreditą, yra kruopščiai tikrinamas įvertinant jo mokumo galimybes". Tad gal ir nėra tokia baisi nuodėmė pasiskolinti kelis šimtus litų iki kito atlyginimo. Juk greitųjų kreditų paskirtis ir yra tenkinti nenumatytą, trumpalaikį pinigų poreikį.

Marketnews.lt
Komentarai
Šioje istorijoje Greitieji kreditai, Pinigai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką