Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Grūdų kainas nulems ir orai

Gamta nulems, ar duonos kaina išliks tokia pati, ar sumažės – mat šalies ūkininkai nukirto dalį javų, tačiau neskuba parduoti grūdų, nes prasti orai netrukus gali vėl kilstelėti jų supirkimo kainą.
Nuimamas grūdų derlius
Lietuvoje nukulta maždaug ketvirtadalis javų / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Lietuvoje nukulta maždaug ketvirtadalis javų, tačiau grūdus superkančių įmonių elevatoriai – pustuščiai, antradienį informuoja dienraštis „Lietuvos rytas“.

Ūkininkai neskuba vežti supirkėjams grūdų. Jei lietūs Lietuvoje užsibus, aukštos kokybės javų kaina dar gali kilti.

„Kol kas nukūliau miežius ir žieminius kvietrugius – penktadalį visų javų. Šiek tiek grūdų pardaviau pagal išankstines sutartis, bet ir jie kol kas mano sandėlyje“, – sakė javus maždaug 100 hektarų plote auginantis Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Ūkininko teigimu, pernykštės žiemos jo laukuose neištvėrė visi žieminiai rapsai ir apie 70 proc. žieminių kviečių. Vietoj žieminių pasėlių teko sėti vasarinius, kurie subręsta vėliau.

Panaši padėtis beveik visuose grūdininkystės ūkiuose. Tikėtina, kad visi javai prinoks kartu, todėl jų laiku gali nepavykti nukulti. Dėl to nukentės grūdų kokybė ir vertė.

„Ūkininkai, nors ir sutinka, kad grūdų supirkimo kaina šiemet gera, žiūrėdami, kas vyksta laukuose, neskuba parduoti to, ką jau prikūlė“, – sakė bendrovės „Kauno grūdai“ augalininkystės verslo vadovas Raimundas Surdokas.

Šiuo metu ši bendrovė yra supirkusi apie 40 tūkst. tonų – šiek tiek daugiau nei dešimtadalį planuojamo supirkti grūdų kiekio. „Šįmet grūdų kokybė buvo ypač aukšta: pirmos arba aukščiausios klasės. To Lietuvoje seniai nebuvo. Tačiau lietūs sudaigina dar nenukultus grūdus ir verčia juos pašariniais“, – sakė R.Surdokas.

Šiuo metu supirkėjai už toną aukštos kokybės kviečių moka po 580-700 litų, maistinių rugių – 620 litų. Kainos, palyginti su praėjusių metų rugpjūčiu, maždaug 10 proc. mažesnės.

Miltų kaina sudaro apie 70 proc. gaminių savikainos. Jei liūtys Lietuvoje neužsibus, duona ir pyragai, iškepti iš šiųmečio derliaus grūdų, turėtų netgi atpigti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius