Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Šimonytė: iš rezervo fondo likučio pirmiausia bus atlyginta škvalo ir potvynio padaryta žala

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ingrida Šimonytė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė žada, kad Vyriausybės rezervo fondo likutis pirmiausia bus panaudotas pavasario potvynio ir anksčiau šį mėnesį praūžusio škvalo padarytai žalai atlyginti.

Pirmadienį, po Vyriausybės pasitarimo, I.Šimonytė žurnalistams sakė, kad šiais metais dar nepanaudota 60 proc. 8,5 mln. litų dydžio Vyriausybės rezervo fonde esančių lėšų.

„Tas likutis pirmiausia bus sunaudotas potvynio žalai atlyginti, kadangi savivaldybės dar iki šiol nėra baigusios žalos skaičiavimų, ir taip pat, žinoma, škvalo, kuris vyko prieš keletą savaičių, nuostoliams atlyginti“, – kalbėjo ministrė.

Ji sakė, kad iki šiol didžiausia rezervo fondo lėšų dalis buvo skirta Nepriklausomybės dvidešimtmečio minėjimo renginiams ir gaisrų padarytiems nuostoliams atlyginti.

Be to, 63 tūkst. litų buvo skirti grožio konkursui „Mis Visata“, tačiau I.Šimonytė tvirtino tame nieko bloga nematanti. „Šalia konkurso vyko tam tikri renginiai, konferencijos, susijusios su smurto prieš moteris ir prekybos žmonėmis problemą. Tikrai nežinau, ar tai yra visiškai neprasmingos išlaidos“, – tikino ministrė.

Anot jo, siūloma įtvirtinti, kad Vyriausybės rezervo fondo lėšas būtų galima naudoti tik penkiems dalykams: ekstremalioms situacijoms likviduoti, teistų priteistoms žaloms kompensuoti, gaisro nuostoliams dengti, žymių žmonių laidotuvėms ir humanitarinei pagalbai teikti.

Pernai, ministrės teigimu, Vyriausybės rezervo fondo dydis siekė 10 mln. litų, o 2008 metais – 40 mln. litų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką