Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Investicijų tendencijos pramonėje 2011 metais didės

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pramonės įmonių vadovų spalio–lapkričio mėnesių apklausos rezultatai rodo, jog investicijos pramonės įmonėse 2010 metais, palyginti su 2009 metais, mažėjo, tačiau mažiau nei prieš metus. 2010 metais 40 procentų įmonių vadovų sakė, kad investicijos mažėjo (prieš metus – 55 proc.), 36 procentai – kad didėjo (prieš metus – 22 proc.) ir 10 procentų visai neturėjo investicijų (prieš metus – 15 proc.).

Pramonės įmonių vadovai prognozuoja, kad investicijos 2011 metais augs: kad investicijos didės, teigė 37 proc. įmonių vadovų, kad mažės – 8 proc., 12 proc. investicijų nenumatė.  

Pasak įmonių vadovų, investicijoms didžiausią įtaką turi gaminamos produkcijos paklausa (taip teigė 84 proc. įmonių vadovų). Be to, didelę įtaką investicijoms turi ir finansiniai ištekliai arba numatomas pelnas bei techniniai veiksniai. Taip mano 74–77 procentai įmonių vadovų.

Pagrindinės investavimo kryptys buvo gamybinio pajėgumo plėtimas ir senų įrengimų pakeitimas. 2010 metais didžioji įmonių vadovų dalis investavo į senų įrengimų pakeitimą (39 proc.) ir į gamybinių pajėgumų plėtimą (34 proc.).

2011 metais 37 procentai įmonių vadovų planuoja investuoti į gamybinių pajėgumų plėtimą, 35 procentai į senų įrengimų pakeitimą, 23 procentai į gamybinio proceso mechanizavimą ir automatizavimą ir 20 procentų į naujų technologijų diegimą.

Komentarai
Šioje istorijoje Investicijos, Ekonomika, Pramonė, Litas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką