Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ivano Frankivsko gyventojai skundžiasi pinigų trūkumu, bet aukoja kariuomenei

Ivano Frankivsko gyventojai ir toliau renka humanitarinę pagalbą savo žemiečiams, dalyvaujantiems antiteroristinėje operacijoje Rytų Ukrainoje. Tačiau jie sako su nerimu laukiantys žiemos, kai teks plačiau atverti pinigines sau – mokėti už dujas ir elektrą. O smulkūs verslininkai, siunčiantys maistą ir drabužius kariams, laukia lengvatų iš valdžios, nes jiems išsilaikyti vis sunkiau.
Rinkėjai balsuoja Ivano-Frankivske
Ivano Frankivsko žmonės / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ukraina

Didžiausiame Ivano Frankivsko turguje miesto centre dažniausiai apsiperka nedideles pajamas arba iš aplinkinių kaimų atvykstantys vietos gyventojai. Dabar čia – pats grybų sezonas. Už kibirėlį raudonviršių pardavėjai prašo 7 litų. O štai už baravykus prašoma dešimties. Tuo metu kibirėlis aviečių kainuoja 5 litus.

Turguje prekiaujama tik Ukrainoje išauginta ar pagaminta produkcija – ši ir pigesnė nei importinė, todėl per dieną jame apsilanko beveik 7 tūkst. pirkėjų, iš darbo turguje pragyvena 1,5 tūkst. šeimų. 

Pasak turgaus direktoriaus, nedarbas mieste siekia 6 proc., todėl norinčiųjų čia prekiauti ir užsidirbti – nemažai.

„Po Krymo aneksijos mums trūksta produkcijos iš pusiasalio. Todėl akivaizdu, kad arbūzai, persikai ir melionai jau pabrango 30 proc. Pirkėjai nepatenkinti, bet ką darysi, kainas diktuoja rinka“, – pokyčius LRT televizijai nusako turgavietės vadovas Sergejus Kovalčukas.

IvanoFrankivsko gyventojai, net ir sunkiai besiverčiantys, nuolat remia žemiečius, dalyvaujančius antiteroristinėje operacijoje Rytų Ukrainoje. Pastaruoju metu pinigų tenka aukoti beveik 40-ties Aidaro būrio karių, prieš savaitę žuvusių prie Luhansko, šeimoms.

„Mano pensija – 230 litų. Normali. Dar šiek tiek prisiduriu turgelyje, šiek tiek kai kur pataupau. Bet kariuomenei duodu pinigų. Baisoka laukti žiemos. Galiu neišsimokėti mokesčių“, – nuogąstauja ukrainietė Galina.

Mano pensija – 230 litų. Normali. Dar šiek tiek prisiduriu turgelyje, šiek tiek kai kur pataupau. Bet kariuomenei duodu pinigų. Baisoka laukti žiemos. Galiu neišsimokėti mokesčių, – nuogąstauja ukrainietė Galina.

„Visi laukiame taikos ir konflikto sureguliavimo, kiek galime padedame saviškiams. Mūsų regione nedarbas auga. Bet žmonės kažkaip sukasi – kas turguje prekiauja, kas gatvėje. Bet ir kainos kyla“, – pastebi vietinė gyventoja Julija.

Šalyje tvyrant chaosui, vietos smulkiesiems verslininkams padėti skuba miesto valdžia – žada mokesčių lengvatų.

„Pirmiausia mes nemokamai pratęsiame prekybos vietų nuomos sutartis. Nes dabar labiausiai kenčia smulkiausi verslininkai – juk gyventojai perka mažiau ir ieško kur pigiau. Mokestį už paslaugas taip pat žadame mažinti, kad tik žmonės išgyventų. Juk dar reikia padėti ir kariuomenei. Kiekvienas dirbantis moka 1,5 proc. nuo atlyginimo“, – teigia Ivano Frankivsko savivaldybės Prekybos skyriaus vedėjas Olegas Nančiakas.

„Kai pasibaigs karas, visi grįšime prie ekonomikos ir socialinių klausimų, kurie dabar primiršti. Ivano Frankivsko gyventojai anksčiau labiau skųsdavosi pinigų trūkumu, bet mūsų kariuomenei, kariaujančiai rytuose, surinko milijonus grivinų. Tačiau socialinės problemos niekur nedingo, jas reikės spręsti – ir nedarbo, ir užimtumo, ir materialinės paramos“, – tikina  miesto meras Viktoras Anuškevičius.

Ivano Frankivske atskiros savanorių organizacijos jau renka pinigus Rytų Ukrainos infrastruktūrai atstatyti. Skaičiuojama, kad tam reikės ne mažiau nei 20 mlrd. grivinų, paramą yra pažadėjusi ir Vokietija. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius