Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV pripažįsta, kad sankcijos Rusijai jau smogė ir Europai

Eurozona prarado savo buvusį blizgesį.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Eurozona
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

JAV finansų ministro pavaduotojas Davidas Cohenas trečiadienį pripažino, kad duomenys rodo, jog prieš Rusiją nukreiptos sankcijos jau atsiliepė ir Europai, skelbia „ABC News“.

D.Cohenas, kuris šiuo metu Paryžiuje su Europos Sąjungos (ES) atstovais veda derybas dėl sankcijų Rusijai griežtinimo, teigia, jog tai atsiliepė Jungtinėms Valstijoms, tačiau labiausiai poveikį pajuto Europa, kurios bankai ir energetikos bendrovės turi stiprių sąsajų su Rusija. 

„Už tai teks mokėti visiems, taip pat ir Jungtinėms Valstijoms. Mes neneigiame realybės, kad didžiausias poveikis bus Europai“, - sakė jis. 

Už tai teks mokėti visiems, taip pat ir Jungtinėms Valstijoms. Mes neneigiame realybės, kad didžiausias poveikis bus Europai

D.Cohenas nepažymėjo, kas gali iššaukti naujas sankcijas Rusijai, tačiau pažymėjo, kad jos galėtų leisti Jungtinėms Valstijoms spausti Rusijos kompanijas konkrečiose ekonomikos srityse. Jis taip pat sakė, kad JAV ir Europa dės visas pastangas, jog rinkimai Ukrainoje gegužės 25 dieną vyktų netrukdomai. 

Sutarta, kaip praplėsti teisinę bazę sankcijoms

Tuo tarpu Europos Sąjungos vyriausybės trečiadienį preliminariai susitarė praplėsti teisinius kriterijus, kurių reikia skelbiant sankcijas asmenims ir firmoms kaip spaudimą Rusijai dėl Ukrainos, atveriant kelią naujiems sankcionuojamųjų sąrašams. Tikima, kad jie turėtų būti paskelbti nuo pirmadienio, sakė ES diplomatai.

Sprendimą, kuris padės lengviau taikyti sankcijas Rusijos bendrovėms, dar turės oficialiai patvirtinti pirmadienį susirinkę ES užsienio reikalų ministrai. „Turime politinį patvirtinimą, dar reikia jį užantspauduoti“, – sakė vienas diplomatų. Du kiti diplomatai dar sakė, kad aukštesnio rango ES pareigūnai vėliau trečiadienį svarstys konkrečius potencialių taikinių vardus. Maskvai įvykdžius Krymo aneksiją, ES jau yra įšaldžiusi aktyvus ir uždraudusi išduoti kelionių vizas 48 rusams ir ukrainiečiams

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką