Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​JAV svarsto izoliuoti Rusiją nuo dolerio sistemos

STOP ženklas
Sxc.hu nuotr. / STOP ženklas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip rašo amerikiečių spauda, artėjant JAV prezidento Barako Obamos ir naujojo Ukrainos ministro pirmininko Arsenijaus Jaseniuko susitikimui, svarstoma, kaip būtų galima išnaudoti ekonominį ginklą kovoje su Rusija, praneša naujienų agentūra unian.net.

JAV prezidento patarėjai svarsto, kaip toli turėtų eiti JAV, naudodama ekonominius ginklus. Apie tai praneša Rusijos naujienų agentūra „Amerikos balsas“, cituodama „New York Times“ ir „Wall Street Journal“.

„New York Times“, cituodamas neįvardytus JAV administracijos pareigūnus, rašo, kad administracija padarė išvadą, kad JAV, taikydama ekonomines sankcijas, gali stipriai pakenkti Rusijos ūkiui. Kai kurie pareigūnai aiškina, kad ekonominius ginklus geriau panaudoti anksčiau, nei vėliau, jeigu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neatsisakys Krymo kontrolės ir aneksijos plano.

Be kai kurių asmenų sąskaitų užšaldymo, JAV administracija taip pat gali įvesti sankcijas rusų bankams ir izoliuoti Rusiją nuo dolerio sistemos.

Tikimasi, kad pirmoji sankcija bus paskelbta jau per kelias artimiausias dienas, rašo „Wall Street Journal“. Ji bus nukreipta prieš Ukrainos ir Rusijos pareigūnus, įtariamus dalyvaujant Kremliaus Krymo aneksijos plane.

Be kai kurių asmenų sąskaitų užšaldymo, JAV administracija taip pat gali įvesti sankcijas rusų bankams ir izoliuoti Rusiją nuo dolerio sistemos.

„Finansų ministerija jau turi įgaliojimus taikyti sankcijas atskiriems Ukrainos arba Rusijos pareigūnams, galimai prisidedantiems prie Rusijos Krymo aneksijos planų. Mes aktyviai ieškome asmenų, kurie atitiktų šį kriterijų, ir tie asmenys bus įtraukti į juodąjį sąrašą“, – sakė aukštas JAV pareigūnas.

JAV pareigūnai ir įstatymų leidėjai sako, kad vadinamasis Magnitskio įstatymas gali būti taikomas dideliam skaičiui Vladimiro Putino valdžios ir Rusijos saugumo tarnybos asmenų, įtariamų žmogaus teisių pažeidimais, rašo „Wall Street Journal“.

B. Obamos administracija ruošiasi prieš Maskvą panaudoti daug teisinių priemonių, sukurtų po rugsėjo vienuoliktosios teroro akto ir skirtų kovoti su ginklų kontrabanda ir pinigų plovimu. JAV Finansų ministerija seniai Rusiją mato kaip vieną pagrindinių ginklų prekybos, nelegalaus verslo, organizuoto nusikalstamumo centrų.

Kaip rašo „New York Times“, griežtų ekonominių sankcijų įvedimą palaiko pareigūnai, gerai informuoti apie padėtį Ukrainoje.

Tuo metu verslas įspėja Vašingtoną, kad reakcija turėtų būti adekvati. Verslo atstovai prašo, kad sankcijos atspindėtų realią situaciją, kad sankcijų išlaidos nebūtų didesnės nei nauda, nes sankcijos yra daugiašalės.

Pasak „New York Times“, JAV pareigūnus labiausiai neramina, kad V. Putinas gali Kryme nesustoti.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką