Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kam verta skolintis?

Kišenė
LŽ nuotr. / Kišenė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Skolintis mus gali paskatinti tiek netikėti gyvenimo pokyčiai, tiek išaugęs poreikis vartoti. Tačiau visada reikia prisiminti, kad skola – tai ne dar vienas pajamų šaltinis ir ateis laikas, kai ją reikės būtinai grąžinti.

Juk skolintis – tai prisiimti įsipareigojimą skolą grąžinti iš būsimųjų pajamų arba turimo turto. Tad būtinai įvertinkite, ar daikto, kuriam skolinatės, jums gyvybiškai reikia dabar ir, artikrai negalite savarankiškai sukauptireikalingos pinigų sumos.

Vienas iš svarbiausių dalykų – įvertinti skolinimosi poreikio pagrįstumą, tad prieš skolindamiesi, visada atsakykite į šiuos tris pagrindinius klausimus:

  • Kokiu tikslu skolinuosi?
  • Ar man tikrai reikia to, kam skolinuosi?
  • Gal galėčiau tokią sumą sutaupyti?

Kada verta skolintis? Finansų ekspertų teigimu, skolintis verta tada, kai ketinate įsigyti tai, kas kuria ilgalaikę pridėtinę vertę: ruošiatės įsigyti nuosavą būstą, studijuoti, o gal pradėti ar plėsti verslą ir pan. Skolindamiesi vartojimui (kelionėms, naujam automobiliui, buitinei technikai ir pan.), visada pagalvokite darsyk – galbūt galite šią sumą sutaupyti?

Skolintis pinigų reikėtų tik tuo atveju, kai tikrai jų reikia, o papildomų lėšų ar santaupų neturite. Nepatartina skolintis jau esamiems įsiskolinimams apmokėti, ilgalaikėms finansinėms problemoms spręsti ar neatsakingam vartojimui, pramogoms, prabangos prekėms ir pan.Apsvarstykite, ar tikrai galite tai sau leisti ir, ar nauja paskola neįklampins jūsų į dar didesnes skolas?

Juk džiaugsmas išgaruoja greitai – o mokėti vis tiek reikia. Tad, ar verta momentinį džiaugsmą paversti ilgalaike skola?

Juk džiaugsmas išgaruoja greitai – o mokėti vis tiek reikia. Tad, ar verta momentinį džiaugsmą paversti ilgalaike skola?

Lietuvos banko finansinio švietimo tinklalapyje www.pinigubite.lt finansinio tikslo skaičiuoklėjegalite pasitikrinti, kiek laiko ir kokias sumas Jums reikėtų atsidėti, jei norite numatytą daiktą įsigyti nesiskolindami.

Kodėl nėra tikslinga skolintis maksimalią sumą, kurį gali būti jums skolinama?

Jei vis dėlto nusprendėte skolintis, pasistenkite įvertinti, kokia paskolos suma jums yra reikalinga – svarbu skolintis tik tiek,  kiek iš tiesų reikia, o ne tiek, kiek galėtumėte gauti. Racionaliai įvertintas skolinimosi poreikis gali lemti geresnes paskolos sąlygas.

 Be to, jei jūsų finansinė situacija nors truputį suprastėtų, ar paskeistų jūsų šeimyninės aplinkybės – maksimalią, jūsų tuometinių galimybių ribas atitikančią,įmoką gali būtų sunku mokėti laiku.

Racionaliai prisiimti finansiniai įsipareigojimai leis ir mokant paskolos įmokas išlaikyti kokybiško gyvenimo balansą.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos banku.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką