Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 05 09 /14:18

Kriptokarštinės metu lietuviški startuoliai surinko 400 mln. eurų: kas iš jų liko dabar? (I dalis)

Balandį žiniasklaidoje pasirodė žinia apie kadaise 40 mln. JAV dolerių surinkusio lietuviško kriptostartuolio „WePower“ bankrotą. Per vadinamąją ICO bangą lietuviški kriptostartuoliai pritraukė apie 400 mln. eurų vertės kriptovaliutos – vieni puikiai laikosi iki šiol, kitų vardai jau pamiršti. 15min apžvelgė, kaip atėjus atoslūgiui laikosi likę projektai ir ką gavo į juos investavę kriptoentuziastai.
Investicijos
Investicijos / 123RF.com nuotr.

2017 m. ir 2018 m. pradžia buvo puikūs metai kriptostartuoliams – pinigai plaukte plaukė finansuojant įvairiausius sumanymus.

Tuo metu populiariausias būdas gauti pinigų buvo ICO – (angl. initial coin offering), savotiška pirminio akcijų platinimo (IPO) atitikmuo kriptopasaulyje.

Visgi jeigu investuotojai į akcijas galėdavo gauti kokių nors garantijų iš rinkoje įsitvirtinusių kompanijų, ICO buvo daugiau būsimųjų projektų finansavimo būdas – absoliuti dauguma įmonių buvo šviežios, paremtos idėja ir už jos stovinčių asmenų reputacija bei patirtimi.

Nors vėliau buvo pristatyti STO (angl. security token offering) – su realiu turtu susietų kriptožetonų arba tokenų platinimo metodas, tačiau tokio pat populiarumo kaip ICO jis nesulaukė.

Į ICO traukinį santykinai gausiai šoko ir lietuviai. Toli gražu ne visi projektai baigėsi sėkmingai – kovo mėnesį rašėme apie tai, kad bankrutavo 40 mln. JAV dolerių pritraukęs atsinaujinančios energijos blokų grandinės (blockchain – angl.) startuolis „WePower“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius